Nie ma komu bronić Ukrainy, masowe ucieczki przed mobilizacją

Zobacz jak masowe ucieczki przed mobilizacją wpływają na wojsko Ukrainy. Oligarchowie grabią pomoc, mężczyźni uciekają przed kalectwem i śmiercią. Sprawdź jak!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

masowe ucieczki przed mobilizacją
interes na handlu z Ukrainą

Oligarchowie i nieuczciwi urzędnicy zagarniają 10 do 20% pomocy jaka napływa z zewnątrz. Rodzą się milionowe fortuny u tych co nic przed wojną nie mieli poza stanowiskiem państwowym. Naród to widzi więc nie chce walczyć za kraj który gnije? masowe ucieczki przed mobilizacją to duży problem

Ucieczki przed mobilizacją nawet wśród dziennikarzy?

Nie wszyscy mężczyźni uciekają z Ukrainy przed mobilizacją. Jednakże, jest to problem, z którym boryka się ukraińskie wojsko. Istnieje kilka powodów, dla których mężczyźni decydują się na ucieczkę:

  • Strach przed śmiercią lub ranami. Wojna w Ukrainie jest bardzo brutalna i niesie ze sobą duże ryzyko śmierci lub kalectwa. Wielu mężczyzn obawia się, że zostaną wysłani na front i zostaną ranni lub zabici.
  • Obawa o rodziny. Mężczyźni, którzy mają rodziny, mogą obawiać się, że ich rodziny zostaną pozostawione bez opieki, jeśli oni sami zostaną wysłani na front.
  • Niechęć do służby wojskowej. Niektórzy mężczyźni po prostu nie chcą służyć w wojsku. Mogą mieć różne powody, takie jak osobiste przekonania, brak przygotowania fizycznego lub umiejętności, czy też po prostu niechęć do przemocy.

przypadek korespondenta Ołeksija Peczija

W przypadku dziennikarza Ołeksija Peczija, jego decyzja o ucieczce z Ukrainy może być motywowana zarówno strachem, jak i przekonaniami. W swoim wpisie na Facebooku napisał, że Ukrainie brakuje „horyzontalnej komunikacji z zachodnim społeczeństwem”. Może to sugerować, że uważa, że jego praca na Zachodzie będzie bardziej skuteczna w walce z rosyjską propagandą niż służba w wojsku.

Niezależnie od przyczyn, ucieczka mężczyzn z Ukrainy przed mobilizacją jest poważnym problemem dla ukraińskiego wojska. Armia boryka się już z dużym niedoborem żołnierzy i ta sytuacja może jeszcze się pogorszyć.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia