Tragiczny bilans ofiar niedzielnego nalotu na obóz dla uchodźców w Strefie Gazy

209

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Izrael vs Palestyna. Końca nie widać... a bilans ofiar w Strefie Gazy rośnie
Izrael vs Palestyna. Końca nie widać...a bilans ofiar w Strefie Gazy rośnie

Do 106 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wczorajszego ataku powietrznego sił izraelskich. Zaatakowany został obóz dla uchodźców Maghazi w centralnej części Strefy Gazy.

Bilans ofiar po ataku na obozowisko w Strefie Gazy : Ponad 100 ofiar śmiertelnych

W wyniku niedzielnego ataku izraelskich sił powietrznych na obóz dla uchodźców Maghazi, w centralnej części Strefy Gazy liczba ofiar wzrosła dramatycznie do 106 osób. Informację przekazała agencja Associated Press, powołując się na źródła palestyńskie. Początkowe raporty mówiły o co najmniej 70 zabitych, jednak odnalezienie kolejnych ciał podniosło tragiczny bilans. Atak, który miał miejsce w niedzielę późnym wieczorem, stanowi jedno z najbardziej krwawych działań izraelskich sił zbrojnych w odpowiedzi na atak palestyńskiego Hamasu na Izrael, który miał miejsce 7 października. Incydent ten stał się iskrą, rozpoczynając trwającą do dziś serię starć.

Eskalacja przemocy zamiast pokojowego rozwiązania

Tuż po ataku, ruch Hamas nazwał nalot „straszliwą masakrą” i potępił go jako kolejną zbrodnię wojenną. Z kolei izraelskie wojsko twierdzi, że atakowany obóz jest obecnie poddawany weryfikacji. Palestyńskie władze kontrolowane przez Hamas poinformowały w poniedziałek, że od początku konfliktu w izraelskich nalotach zginęło już 20 674 osoby. 250 osób zginęło w ostatnich 24 godzinach, a ogółem 54 536 zostało rannych. Podczas gdy bilans ofiar w Strefie Gazy stale wzrasta, tragiczne wydarzenia ponownie budzą międzynarodowe obawy dotyczące eskalacji przemocy w tym regionie. Zdarzenia te wskazują na pilną potrzebę znalezienia pokojowego rozwiązania długotrwałego konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Tylko jaka jest szansa na pokój skoro końca sporu nie widać?

Słuchaj nas online!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia