Pogoda w Sobotę 30 grudnia 2023

Deszcz, śnieg a czasem silny wiatr

266

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Sobotę 30 grudnia - biała mapka pogodowa Polski na tle szyby okiennej trochę zachlapanej deszczem, a trochę śniegiem.

Dzisiejszy dzień nie będzie należał do najprzyjemniejszych. W całym kraju spodziewane są opady deszczu, a miejscami nawet śniegu. Silny wiatr i niska temperatura dodatkowo wzmogą uczucie dyskomfortu. Pogoda w Sobotę 30 grudnia

Deszcz, śnieg a czasem silny wiatr

Sobota 30 grudnia 2023 roku będzie dniem bardzo pochmurnym i deszczowym. Już od rana, aż do wieczora nad Polską będą przemieszczać się fronty atmosferyczne, przynosząc opady deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. W niektórych miejscach, zwłaszcza na północy i w rejonach podgórskich, deszcz może przechodzić w śnieg lub deszcz ze śniegiem. W górach spodziewane są opady śniegu, które mogą utrudniać warunki drogowe i widoczność. Lokalnie mogą wystąpić także pojedyncze burze.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie będzie zachwycać. W zależności od regionu, termometry pokażą od 3 do 10°C. Najchłodniej będzie na północy kraju i w dolinach górskich, a najcieplej na południu i południowym zachodzie. Nieco łagodniejsze temperatury będą towarzyszyć przejaśnieniom i rozpogodzeniom, które pojawią się po południu, gdy strefa opadów odsunie się na wschód.

Pogodę na dziś dodatkowo pogorszy silny wiatr, który będzie wiać z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego. Jego prędkość będzie wynosić od 50 do 75 km/h, a w porywach może osiągnąć nawet 100 km/h, zwłaszcza nad morzem i wysoko w górach. Wiatr może powodować uszkodzenia drzew, linii energetycznych i dachów, a także utrudniać poruszanie się pieszym i kierowcom.

Ciśnienie atmosferyczne będzie zróżnicowane w zależności od regionu. Na zachodzie kraju będzie rosnąć, a na wschodzie spadać. W południe wyniesie od 986 do 999 hPa.

Pogoda – Katowice

W sobotę, w Katowicach nie będzie można liczyć na ładną pogodę. Niebo będzie pokryte chmurami, a z nich będą padać przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna nie przekroczy 9°C, a minimalna spadnie do 3°C. Śnieg zacznie padać rano i będzie utrzymywać się do wieczora. W ciągu dnia opady będą słabe, ale wieczorem mogą się nasilić. Z powodu niskiej temperatury, na drogach może być ślisko i niebezpiecznie. Wiatr będzie wiać z zachodu z prędkością 29 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w Katowicach będzie niskie i wyniesie 1005 hPa.

Pogoda w Sobotę 30 grudnia – Kraków

W Krakowie w sobotę nie będzie można cieszyć się słońcem. Niebo będzie zachmurzone, a okresami spadnie deszcz. Termometry pokażą do 10°C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać, w południe osiągnie 986 hPa.

Pogoda – Poznań

W sobotę w Poznaniu do południa niebo będzie pokryte chmurami, z których będą spadać opady deszczu. Po południu jednak pogoda się poprawi i pojawią się przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy do 8°C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć, w południe dojdzie do 999 hPa.

Pogoda w Sobotę 30 grudnia – Warszawa

Warszawska aura w sobotę nie będzie sprzyjać spacerom. Do południa będzie padać deszcz, a po południu można liczyć na niewielkie przejaśnienia. Termometry wskażą maksimum 8°C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach wyniesie do 60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać, po południu sięgnie 994 hPa.

Pogoda – Wrocław

W sobotę we Wrocławiu pogoda będzie podobna do tej w Poznaniu. Do południa będzie duże zachmurzenie z opadami deszczu, po południu można liczyć na przejaśnienia. Termometry pokażą maksymalnie 9°C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach jego prędkość dojdzie do 60-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć, w południe wyniesie 998 hPa.

Pogoda w Sobotę 30 grudnia – Trójmiasto

Gdańsk, Gdynia, Sopot tutaj w sobotę, pogoda będzie bardzo nieprzyjemna. Niebo będzie zachmurzone, a z niego będą padać opady deszczu, a miejscami także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 5°C, a minimalna 2°C. Opady będą trwać przez cały dzień, a ich suma może sięgnąć 10 milimetrów. Wiatr będzie wiać z zachodu z prędkością 40 km/h, a w porywach do 65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać, w południe osiągnie 990 hPa.

Biometeo

W sobotę, warunki biometeorologiczne będą na ogół niekorzystne, jedynie w części południowo-zachodniej – neutralne. Przyczyni się do tego wysoka wilgotność 90% na północy kraju. Będzie chłodno i wilgotno. Pogoda w Sobotę 30 grudnia

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia