5-ciu członków załogi zginęło w wyniku pożaru samolotu na lotnisku w Tokio

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W wypadku w Tokio życie straciło 5 członków załogi
W wypadku w Tokio życie straciło 5 członków załogi

Według najnowszych doniesień z Japonii 5 członków załogi japońskiej straży przybrzeżnej poniosło śmierć w pożarze.

Tragedia na lotnisku w Tokio – 5-ciu członków załogi zginęło

Zdarzenie miało miejsce we wtorek w porcie lotniczym Tokio-Haneda w Japonii. Samolot wystartował z lotniska Sapporo-Chitose, a wylądował na lotnisku Haneda około 17:40 czasu lokalnego (9:40 w Polsce). Samolot linii Japan Airlines lecący z lotniska Shin-Chitose na Hokkaido zderzył się z samolotem japońskiej straży przybrzeżnej. Tragiczne zdarzenie miało miejsce, gdy samolot pasażerski i maszyna straży przybrzeżnej kolidowały, co skutkowało płomieniami ogarniającymi pierwszy z nich. W wyniku tego tragicznego zderzenia obie maszyny uległy rozbiciu, a na miejscu pojawiła się straszna katastrofa. W samolocie pasażerskim znajdowało się 367 pasażerów i 11 członków załogi. Wszyscy pasażerowie i 6 członków załogi zostali ewakuowani. Wśród ofiar śmiertelnych jest 5 członków załogi samolotu straży przybrzeżnej.

Jak podaje japońska agencja prasowa Kyodo, samolot pasażerski lecący z Hokkaido do Tokio zmierzał do lądowania na pasie startowym 26. Samolot straży przybrzeżnej, który leciał na wyspę Honsiu z pomocą dla ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten rejon w Nowy Rok, zmierzał do lądowania na pasie startowym 24. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Trwa śledztwo, które ma ustalić, co doprowadziło do zderzenia samolotów.

Media w Japonii nazywają ewakuację pasażerów z płonącego samolotu cudem. W akcji ewakuacyjnej brało udział ponad 100 strażaków i ratowników. Wypadek na lotnisku w Tokio to kolejna tragedia, która dotknęła Japonię w ostatnim czasie. W Nowy Rok kraj ten nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7,5 stopnia w skali Richtera. W wyniku trzęsienia ziemi i wywołanych nim powodzi zginęło ponad 100 osób, a ponad 100 tysięcy zostało bez dachu nad głową.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia