Pogoda w Środę 3 stycznia 2024

Dzisiaj na termometrach od -4 do 12°C, a w części kraju możliwe obfite opady śniegu

253

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w środę 3 stycznia - biała mapka pogodowa Polski na tle szyby pokrytej deszczem, w oddali za oknem ośnieżony teren zewnętrzny.

Pogoda na dziś nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Na większości terytorium Polski niebo będzie pokryte chmurami, a z nich będą padać opady deszczu. Jedynie na północnym wschodzie kraju i w górach możemy liczyć na biały puch. Jednak nie będzie to powód do radości, ponieważ śnieg będzie się mieszał z deszczem, a miejscami także z marznącą wodą, co stworzy niebezpieczną warstwę lodu na drogach i chodnikach. Pogoda w Środę 3 stycznia

Pogoda w Polsce

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, średnia wysokość opadów w ciągu dnia wyniesie około 10 mm. Na północnym wschodzie i w Sudetach przybędzie nam około 5 cm śniegu, a na Mazurach i Podlasiu nawet do 10 cm. Temperatura maksymalna będzie się wahać od -6°C na Suwalszczyźnie do 12°C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zmienny, z przewagą zachodniego, i osiągnie prędkość do 60 km/h na wybrzeżu i do 100 km/h w górach.

Pogoda w Środę 3 stycznia – Katowice

W środę w Katowicach będzie pochmurno, a temperatura maksymalna wyniesie 8°C. Słaby wiatr będzie wiał z południowego wschodu, z prędkością do 7 km/h. Wilgotność powietrza będzie wysoka, na poziomie 89%. Ciśnienie atmosferyczne będzie bardzo wysokie i wyniesie 1029 hPa.

Pogoda – Kraków

Środowe niebo nad stolicą Małopolski będzie pokryte chmurami, a z nich będą spadać opady deszczu. Temperatura maksymalna osiągnie 10°C, a wiatr będzie umiarkowany i silny, wiejący z zachodu i południowego zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i osiągnie 971 hPa.

Pogoda w Środę 3 stycznia – Poznań

W Poznaniu, w środę będziemy obserwować zmienne zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wzrośnie do 10°C, a wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, wiejący z zachodu i południowego zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i wyniesie 984 hPa.

Pogoda – Warszawa

W środę nie ujrzymy w Warszawie słońca, a jedynie sporadyczne przejaśnienia. Z chmur będzie padać przelotny deszcz, który może być intensywny, mogą również wystąpić burze. Termometry wskażą maksymalnie 8°C, a wiatr będzie wiał z zachodu i południowego zachodu z prędkością do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie niskie i wyniesie 983 hPa.

Pogoda w Środę 3 stycznia – Wrocław

Wrocław będzie dzisiaj najcieplejszym miastem. W środę termometry pokażą nawet 12°C, co jest wysoką wartością jak na styczeń. Jednak nie będzie to powód do radości, ponieważ niebo nad Wrocławiem będzie pokryte chmurami, a z nich będą padać przelotne deszcze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wiejący z zachodu i południowego zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i wyniesie 981 hPa.

Pogoda – Trójmiasto

Pogoda w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, będzie nieprzyjemna zarówno dla mieszkańców, jak i gości odwiedzających Trójmiasto. W środę nad Bałtykiem będzie duże zachmurzenie i opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna wyniesie 7°C, a wiatr będzie silny i porywisty, wiejący z zachodu i południowego zachodu. Na wybrzeżu wschodnim porywy wiatru mogą osiągnąć 65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i wyniesie 985 hPa.

Biometeo

W całym kraju warunki biometeorologiczne będą dziś niekorzystne, a to między innymi za sprawą wysokiej wilgotności powietrza wynoszącej ponad 90%. Uczucie zimna będzie towarzyszyło mieszkańcom północnego wschodu i częściowo północy kraju.

Słuchaj nas online!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia