Pogoda w Czwartek 4 stycznia 2024

Śnieg, deszcz i silny wiatr w całej Polsce, zima nie odpuszcza.

263

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Czwartek 4 stycznia - biała mapka pogodowa Polski na tle szyby okiennej, spływa po niej mokry śnieg w oddali rozmazany krajobraz

Na większości obszaru kraju, będą panowały dzisiaj zimowe warunki. Niebo będzie pokryte chmurami, a z nich będzie padać: śnieg, deszcz, a nawet marznący deszcz. Do tego dochodzi silny wiatr, który w górach może osiągać nawet 130 km/h . Pogoda w Czwartek 4 stycznia

Czwartkowa aura w Polsce

W czwartek pogoda w Polsce będzie zróżnicowana w zależności od regionu. Na północy i wschodzie kraju spodziewaj się śniegu, który może utworzyć pokrywę o grubości od 5 do 8 cm. Na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu może też wystąpić zjawisko gołoledzi, czyli marznącego deszczu, który pokrywa wszystko lodowatą warstwą. Uwaga na śliskie chodniki i drogi.

Na zachodzie i południu kraju można spodziewać się deszczu, który miejscami może przechodzić w deszcz ze śniegiem. Na obszarach podgórskich i w górach będzie padał śnieg, który może zwiększyć grubość pokrywy o 5 do 10 cm. W górach może też dochodzić do zamieci i zawiei śnieżnych, spowodowanych przez silny wiatr.

Jeśli chodzi o temperaturę, to w czwartek będzie ona wahająca się od -7°C na północnym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 9°C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. W centralnej Polsce termometry pokażą około 7°C, a na Suwalszczyźnie -5°C. Pamiętaj, że temperatura odczuwalna może być niższa z powodu wiatru i wilgoci.

Wiatr będzie wiać z kierunku południowo-zachodniego lub zachodniego, z prędkością od 9 km/h do 65 km/h. Na zachodzie i południu kraju wiatr będzie silniejszy i może osiągać w porywach prędkość 60-80 km/h. W górach wiatr będzie jeszcze mocniejszy i może dmuchać z prędkością powyżej 100 km/h. W Tatrach wiatr może wiać z prędkością do 100 km/h, a w Sudetach do 130 km/h.

Pogoda w Czwartek 4 stycznia – Katowice

Katowice będą dziś całkowicie zachmurzone, wystąpią przelotne opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 8°C, a minimalna -4°C. Wiatr będzie wiać z zachodu z prędkością 26 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać w granicach od 998 hPa rano do 1002 hPa wieczorem.

Pogoda – Kraków

W Krakowie będzie pochmurno, ale z większymi przejaśnieniami. Możliwe są opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 9°C, a minimalna 3°C. Wiatr będzie wiać z południowego zachodu z prędkością 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na poziomie 972 hPa.

Pogoda w Czwartek 4 stycznia – Poznań

W Poznaniu będzie pochmurno i mokro. Należy spodziewać się opadów deszczu, a wieczorem także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 7°C, a minimalna 2°C. Wiatr będzie wiać z południowego zachodu z prędkością 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się podnosić od 984 hPa rano do 988 hPa wieczorem.

Pogoda – Warszawa

W stolicy będzie duże zachmurzenie i okresowe opady deszczu, a po południu także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 7°C, a minimalna 1°C. Wiatr będzie wiać z południowego zachodu z prędkością 30 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się zmieniać od 986 hPa rano do 990 hPa wieczorem.

Pogoda w Czwartek 4 stycznia – Wrocław

W stolicy Dolnego Śląska będzie duże zachmurzenie z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 9°C, a minimalna 4°C. Wiatr będzie wiać z zachodu z prędkością 35 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się obniżać od 980 hPa rano do 976 hPa wieczorem.

Pogoda – Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie będzie zimno i śnieżnie. Możliwe są też opady marznącego deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie -2°C, a minimalna -7°C. Wiatr będzie wiać z północnego wschodu z prędkością 20 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na poziomie 1000 hPa.

Biometeo

Czwartkowe warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Zmiany ciśnienia, wysoka wilgotność powietrza, niska temperatura i silny wiatr mogą powodować pogorszenie samopoczucia, bóle głowy, stawów i mięśni, podrażnienie dróg oddechowych, osłabienie koncentracji i zmęczenie.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia