Oskarżenia o korupcję w Szczecinie. Pełnomocnik Tomasza Grodzkiego odpowiada

Prokuratura Regionalna w Szczecinie oskarżyła 30 osób o korupcję w miejscowym szpitalu, w tym profesora Tomasza Grodzkiego. Grodzki uważa, że to kolejna próba zdyskredytowania go przez prokuraturę związaną z byłym ministrem sprawiedliwości.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Oskarżenia o korupcję w Szczecinie. Próba dyskredytacji senatora Grodzkiego czy ujawnienie niewygodnych faktów?
Oskarżenia o korupcję w Szczecinie. Próba dyskredytacji senatora Grodzkiego czy ujawnienie niewygodnych faktów?

Prokuratura Regionalna w Szczecinie wniosła akt oskarżenia ws. korupcji w szczecińskim szpitalu. Pełnomocnik prof. Tomasza Grodzkiego, Jacek Dubois, wystosował oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Sugeruje w nim niewinność senatora Grodzkiego i polityczny wymiar sprawy.

Akt oskarżenia w sprawie korupcji w Szczecinie

Prokuratura Regionalna w Szczecinie złożyła akt oskarżenia w sprawie korupcji w szczecińskim szpitalu. Z dokumentów wynika, że pomysłodawcą tego przestępczego procederu był senator Tomasz Grodzki. Jacek Dubois, pełnomocnik polityka, zareagował oficjalnym oświadczeniem, w którym akcentuje, iż całe postępowanie miało na celu zdyskredytowanie autorytetu profesora Grodzkiego. Według Prokuratury Regionalnej, osoby związane z szpitalem w Zdunowie domagały się od pacjentów kwoty 10 tys. zł za operacje leczenia otyłości poza kolejnością. Śledczy twierdzą, że inicjatorem tego procederu był Tomasz Grodzki, ówczesny dyrektor szpitala w Zdunowie i założyciel fundacji związanej z transplantologią.

Odpowiedź Tomasza Grodzkiego

Senator Grodzki stanowczo neguje oskarżenia, określając całą sprawę jako „ostatnie podrygi PiS-owskiej prokuratury”. W rozmowie z Onetem podkreślił, że sprawę trzeba rozumieć wyłącznie w kontekście politycznym. Postrzegając ją jako próbę dyskredytacji jego osoby przed spodziewanym powrotem „normalnej, niezależnej prokuratury”. Pełnomocnik prof. Tomasza Grodzkiego, Jacek Dubois, wystosował oficjalne oświadczenie w tej sprawie, wskazujące na niewinność senatora Grodzkiego i polityczny wymiar sprawy, odnosząc się do treści aktu oskarżenia. “Oświadczenie zawiera próbę manipulacji, ponieważ sugeruje jakoby prof. Tomaszowi Grodzkiemu postawiono zarzuty karne, co jest nieprawdą […]” — zaznaczył Jacek Dubois.

Polityczny wymiar sprawy? Czy niewygodne fakty?

Jacek Dubois podkreśla, że prokuratura, związana z byłym ministrem sprawiedliwości, ponownie próbuje zdyskredytować senatora Tomasza Grodzkiego poprzez przedstawienie mu zarzutów korupcyjnych. Uważa, że jest to kolejna próba odwrócenia uwagi od sprawy skazania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Pełnomocnik senatora Grodzkiego zaznacza, że osoby, które stoją za zarzutami są głównie związane z poprzednią władzą lub Radiem Szczecin. Według niego, świadczy to o politycznym aspekcie sprawy. Grodzki utrzymuje, że oskarżeni są niewinni i padli ofiarą upolitycznionej prokuratury. Dubois podsumowuje, że całe postępowanie ma na celu podważenie autorytetu prof. Grodzkiego, a organy ścigania próbują go zdyskredytować, w związku z kolejną aferą dotyczącą osób związanych z partią PiS.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia