Bosak pozostanie wicemarszałkiem Sejmu?

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bosak pozostanie wicemarszałkiem Sejmu?
Bosak pozostanie wicemarszałkiem Sejmu?

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się głosowanie nad wnioskiem o odwołanie Krzysztofa Bosaka z funkcji wicemarszałka. Wniosek złożyła Lewica w związku z incydentem, do którego doszło 12 grudnia. Wtedy to Grzegorz Braun za pomocą gaśnicy zgasił świece chanukowe w Sejmie.

Bosak pozostanie wicemarszałkiem Sejmu? Odpowiedź poznamy 10 stycznia

Politycy z różnych ugrupowań znajdą się na rozdrożu decyzyjnym w trakcie najbliższego posiedzenia Sejmu, które zaplanowano na środę, 10 stycznia. W centrum uwagi znajduje się Krzysztof Bosak, który stanął pod znakiem zapytania po kontrowersyjnym zdarzeniu z 12 grudnia. Wówczas lider Konfederacji, Grzegorz Braun, użył gaśnicy aby zgasić świece chanukowe w Sejmie. Incydent ten skłonił Lewicę do złożenia wniosku o odwołanie Bosaka z funkcji wicemarszałka.

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, zażądał zastosowania odpowiedzialności zbiorowej, wzywając do usunięcia Bosaka ze stanowiska. Jednak przedstawiciele różnych frakcji wskazują na brak jednomyślności w sprawie tej decyzji. Trzecia Droga i część Koalicji Obywatelskiej zdają się być niechętne poparcia odwołania Bosaka.

Lewica nie odpuszcza

W kontekście kontrowersji wokół incydentu z gaśnicą i zgaszonymi świecami chanukowymi, Lewica nadal domaga się odwołania Krzysztofa Bosaka z funkcji wicemarszałka Sejmu. Mimo braku jednomyślności w Koalicji Obywatelskiej co do głosowania przeciwko Bosakowi, poseł Lewicy, Krzysztof Gawkowski, argumentuje, że ich decyzja opiera się na przekonaniu, iż Bosak ponosi odpowiedzialność za zachowanie Grzegorza Brauna.

Ostateczny werdykt w tej sprawie poznamy na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się w środę, 10 stycznia.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia