Mariusz Kamiński idzie na zwarcie.

Mariusz Kamiński zachowuje się tak jakby nie było wyroku skazującego w myśl którego automatycznie wygasł mu mandat poselski.

190

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Spotkanie Prezydenta z ułaskawionymi Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem dziś o 15;00 w Pałacu Prezydenckim
Spotkanie Prezydenta z ułaskawionymi Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem dzis o 15:00 w Pałacu Prezydenkim

Mariusz Kamiński, były minister spraw wewnętrznych i administracji, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że jest niewinny. Zamierza się też pojawić na sali obrad. To świadczy tylko jednym: Kamiński idzie na zwarcie.

Kamiński podkreślił, że decyzja marszałka Sejmu Szymona Hołowni o wygaszeniu mu mandatu poselskiego jest bezprawna. Polityk złożył odwołanie od tej decyzji do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych przy Sądzie Najwyższym, która ją unieważniła. Działalność i powstanie tej Izby kwestionuje zarówno Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jak i wielu prawników.

Mariusz Kamiński idzie na zwarcie.

Ponadto przyznał, że jest gotowy działać dalej w każdych warunkach. „Przyjmuję do wiadomości, że bezprawie, które zaczyna panować w naszym kraju, doprowadzi do sytuacji, że być może w ciągu paru dni będę w więzieniu”. „Dalej jestem posłem. To jest mój obowiązek wobec wyborców. Tylko przemoc fizyczna wobec mojej osoby uniemożliwi mi wzięcie udziału w głosowaniach” 

Kamiński stwierdził, że zarzuty dotyczące podsłuchów, wyłudzania zgód od sądu i prokuratury w oparciu o nieprawdziwe informacje są bzdurą. Polityk podkreślił, że Sąd Okręgowy w Warszawie nie miał prawa podejmować tej sprawy.

„Mało kto wie, za co zostałem skazany w ostatnim procesie, który mi wytoczono. Tak naprawdę wszystkie tony zarzutów, jakie zostały przez pana Wojciecha Łączewskiego ogłoszone, padły. Tylko dwa zarzuty są wobec mnie i moich współpracowników sformułowane. Pierwszy zarzut dotyczy tego, że funkcjonariusz, działający pod przykryciem, nagrał w dwóch pokojach hotelowych swoje rozmowy z podejrzanym, co sąd uznał za nielegalne. Drugi zarzut dotyczy tego, jakoby CBA nie mogło samodzielnie produkować dokumentów legalizacyjnych. Miałyby one maskować operacje kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej przeprowadzane zgodnie z prawem za zgodą prokuratury”.

Kamiński zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, aby nie akceptował decyzji marszałka Hołowni o wygaszeniu mandatów szefów służb specjalnych.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia