Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski pokonany przez nowotwór

173

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ks. Isakowicz-Zaleski

Fundacja im Brata Alberta na swoich stronach internetowych pisze: Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski pozostawił po sobie świat jaśniejszy i pełen nadziei. Jego odejście jest dla nas wszystkich przypomnieniem o wartościach, które powinniśmy pielęgnować i przekazywać dalej: empatii, pokory, także nieustającej służby dla innych. Pamięć o Nim zawsze będzie żywa w naszych sercach. Dziś rano doszła do nas smutna wiaodmość. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski pokonany przez nowotwór.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski pokonany przez nowotwór.

Był on człowiekiem niezwykłym, który całe swoje życie poświęcił służbie innym. Był duchownym, działaczem społecznym, a także ofiarnym świadkiem prawdy.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski urodził się w Krakowie w rodzinie ormiańskiej. Od najmłodszych lat interesował się historii. Ponadto kulturą swojego narodu. W 1980 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Po ukończeniu studiów został kapłanem.

W czasie PRL ks. Isakowicz-Zaleski był aktywnym działaczem opozycji antykomunistycznej. Współpracował z podziemną „Solidarnością”. Był także kapelanem wielu ruchów opozycyjnych.

Po upadku komunizmu ks. Isakowicz-Zaleski kontynuował swoją działalność społeczną. Był prezesem Fundacji im. Brata Alberta, która pomaga osobom niepełnosprawnym i bezdomnym. Zajmował się także promocją kultury ormiańskiej.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski był także znanym pisarzem i dziennikarzem. Był autorem wielu książek, w których opisywał historię Polski i Ormian. Był także publicystą, który często poruszał trudne tematy, takie jak pedofilia w Kościele.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski był człowiekiem odważnym i nieugiętym. Nigdy nie bał się mówić prawdy, nawet jeśli było to trudne. Był prawdziwym bohaterem i wzorem dla wielu osób.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia