Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński w Pałacu Prezydenckim

Ceremonia powołania nowych doradców Prezydenta RP odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim. W uroczystości uczestniczyli Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik.

239

We wtorek, 9 stycznia 2024 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość powołania nowych doradców Prezydenta RP. Wśród zaproszonych gości znaleźli się posłowie Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński.

Wąsik i Kamiński w Pałacu Prezydenckim na uroczystości powołania Pobożego i Żaryna na doradców Prezydenta RP

W Pałacu Prezydenckim miała dziś miejsce uroczystość powołania na doradców prezydenta RP Błażeja Pobożego oraz Stanisława Żaryna. W uroczystości tej uczestniczyli Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, skazani prawomocnym wyrokiem ws. afery gruntowej 20 grudnia 2023, jednakże ułaskawieni przez Prezydenta RP w roku 2015. Prezydent Andrzej Duda wspomniał o obu ministrach podczas powitania nowych współpracowników. „Macie panowie za sobą wielkie doświadczenie i cechujecie się rzetelnością wykonywania powierzonych zadań. Najlepszym dowodem na Wasz propaństwowy patriotyzm jest to, że współpracowaliście w ostatnich latach z Ministrami Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem” – mówił prezydent Andrzej Duda do nowych współpracowników. Prezydent Andrzej Duda podkreślił również, że zadaniem nowych doradców jest praca dla Rzeczypospolitej Polskiej. „Naszym zadaniem jest praca dla Rzeczypospolitej Polskiej. Nie mam wątpliwości, że zrealizujecie tę misję jak najlepiej” – dodał prezydent Andrzej Duda.

Na profilu Kancelarii Prezydenta zamieszczono zdjęcia z uroczystości powołania Błażeja Pobożego oraz Stanisława Żaryna na doradców Prezydenta RP.

Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński przebywają w Pałacu Prezydenckim na specjalne zaproszenie Prezydenta RP. Policja zamierza ich zatrzymać natychmiast po tym, jak obaj politycy PiS opuszczą siedzibę głowy państwa. Wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej