„Wakacje od ZUSu” dla jednoosobowych firm

232

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

"Wakacje od ZUSu" to duży ukłon w stronę przedsiębiorców - mówi Wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich Arkadiusz Pączka.
"Wakacje od ZUSu" to duży ukłon w stronę przedsiębiorców - mówi Wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich Arkadiusz Pączka.

Rząd planuje wprowadzić zmiany w przepisach dotyczących składek ZUS dla jednoosobowych firm. Nowe przepisy mają ułatwić życie przedsiębiorcom i pomóc im przetrwać trudne okresy.

Wakacje od ZUSu

Zgodnie z planami rządu, jednoosobowi przedsiębiorcy będą mogli raz w roku nie płacić składek na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne. W tym na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe i Fundusz Pracy.

Aby skorzystać z wakacji od ZUSu, przedsiębiorca będzie musiał udokumentować, że w danym okresie nie uzyskał dochodu lub poniósł stratę na działalności.

Zasiłek dla przedsiębiorców z stratami

Rząd rozważa również wprowadzenie dodatkowego wsparcia dla przedsiębiorców, którzy w danym okresie nie uzyskali dochodu lub ponieśli stratę. Wsparcie to będzie polegało na wypłacie specjalnego zasiłku, który będzie wynosił 50% aktualnego wynagrodzenia za pracę.

Zasiłek będzie przysługiwał przedsiębiorcom, którzy:

  • prowadzili jednoosobową działalność gospodarczą przez co najmniej 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o wypłatę zasiłku
  • nie uzyskali dochodu lub ponieśli stratę na działalności w danym okresie
  • nie byli w stanie opłacić składek ZUS.

Konkludując

Projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, który wprowadzi instytucję wakacji składkowych dla przedsiębiorców, ma być gotowy pod koniec drugiego kwartału 2024 roku. Rada Ministrów planuje przyjąć ten projekt w pierwszym kwartale tego roku.

Wprowadzenie wakacji od ZUSu i zasiłku dla przedsiębiorców z stratami to pozytywne rozwiązania, które mogą pomóc w ustabilizowaniu sytuacji finansowej wielu firm. W szczególności, będą one korzystne dla przedsiębiorców, którzy w danym okresie ponieśli straty. A także dla tych, którzy z innych powodów nie byli w stanie generować dochodów.

Dodatkowe wsparcie w postaci zasiłku dla przedsiębiorców z stratami będzie jeszcze bardziej korzystnym rozwiązaniem. Pozwoli ono przedsiębiorcom na lepsze przetrwanie trudnego okresu i uniknięcie bankructwa.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia