Kierowca, który potrącił policjanta w Poddębicach – zatrzymany. Próbował spalić samochód i zaatakował funkcjonariuszy siekierą.

Kierowca, który potrącił policjanta w Poddębicach - zatrzymany po kolejnym ataku na funkcjonariuszy policji. Grozi mu dożywocie.

266

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mężczyzna ułyszał zarzut usiłowania zabójstwa, czynnej napaści na funkcjonariuszy policji i zniszczenia radiowozu
Mężczyzna ułyszał zarzut usiłowania zabójstwa, czynnej napaści na funkcjonariuszy policji i zniszczenia radiowozu

W nocy z soboty na niedzielę, w Poddębicach (woj. łódzkie) doszło do groźnego incydentu. Kierowca srebrnej Skody Fabia potrącił policjanta podczas kontroli drogowej, następnie uciekł z miejsca wypadku. Podczas próby zatrzymania, zaatakował funkcjonariuszy siekierą. 40-latkowi grozi dożywocie.

Potrącił policjanta i uciekł

W sobotę, 6 stycznia, około godziny 23:20 policjanci miejscowej jednostki przeprowadzali standardową kontrolę drogową, gdy zauważyli zbliżający się pojazd. Kierowca, prowadzący srebrną Skodę Fabia, najpierw zwolnił, a następnie nagle przyśpieszył, potrącając jednego z funkcjonariuszy, który próbował zatrzymać pojazd. 40-letni kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Ranny policjant został przewieziony do szpitala. Jego stan zdrowia jest stabilny, ale wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Próbował spalić auto w lesie

Jakiś czas po zdarzeniu, dyżurny łaskiej komendy otrzymał informację, że na terenie kompleksu leśnego w Kwiatkowicach płonie pojazd. Wstępne ustalenia wskazywały, że jest to pojazd marki Skoda Fabia, którego właścicielem jest mieszkaniec powiatu pabianickiego. Wszystko wskazywało na to, że skoda została umyślnie podpalona. Około godziny 23:50 na jednym z duktów leśnych łascy funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać.

Zaatakował policjantów siekierą – grozi mu dożywocie

Według doniesień policji, z komunikatu opublikowanego 10 stycznia b.r: „Gdy policjanci chcieli zatrzymać mężczyznę, ten stał się agresywny i miał przy sobie siekierę, którą uszkodził radiowóz. 40-latek został jednak obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że był to właściciel spalonego pojazdu. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu przez Prokuraturę Rejonową w Łasku zarzutu usiłowania zabójstwa. Jest to przestępstwo zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności. 10 stycznia 2024 roku decyzją Sądu Rejonowego w Łasku podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna usłyszał także zarzut czynnej napaści na dwóch innych funkcjonariuszy policji i zniszczenia radiowozu.”

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia