Lewandowski ministrem sprawiedliwości Brazylii

Ricardo Lewandowski to wybitny prawnik polskiego pochodzenia, syn polskiego przemysłowca.

178

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lewandowski ministrem
Lewandowski ministrem

Ricardo Lewandowski, minister sprawiedliwości i bezpieczeństwa publicznego w Brazylii, to wybitny prawnik polskiego pochodzenia. Jest synem polskiego przemysłowca, który przybył do Brazylii po II wojnie światowej. Ma 75 lat i dba o swoje korzenie. Uważnie śledzi karierę Roberta Lewandowskiego, z którym łączy go nazwisko.

Lewandowski ministrem sprawiedliwości Brazylii

Ricardo Lewandowski jest absolwentem Uniwersytetu w São Paulo. W latach 1992-2002 był sędzią Sądu Najwyższego Federalnego Brazylii. W latach 2006-2012 był jego przewodniczącym.

Lewandowski prezentuje twardą postawę wobec przestępczości i korupcji. Podczas swojej kadencji ministra sprawiedliwości ma zamiar wprowadzić szereg reform mających na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego w Brazylii.

Jego nominację na ministra sprawiedliwości pozytywnie przyjęło środowisko prawnicze w Brazylii. Lewandowski jest uważany za jednego z najbardziej kompetentnych i szanowanych prawników w krajach Ameryki Łacińskiej.

Na czele resortu sprawiedliwości Ricardo Lewandowski zastąpi Flavio Dino, którego w grudniu Lula mianowała na członka Sądu Najwyższego. Lewandowski ma objąć urząd 1 lutego.

„To zwycięstwo ministerstwa sprawiedliwości, zwycięstwo Sądu Najwyższego i zwycięstwo narodu brazylijskiego” – oświadczył prezydent Lula da Silva.

Jest to kolejny przykład popularności nazwiska Lewandowski na świecie.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia