Prokurator Krajowy przeniesiony w stan spoczynku

Kto zastąpi Prokuratora Krajowego? Przeczytaj o zmianach i skutkach przeniesienia prokuratora Dariusza Barskiego w stan spoczynku.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stan spoczynku prokuratora krajowego
Prokurator Krajowy przeniesiony w stan spoczynku.


Decyzja prokuratora generalnego Adama Bodnara, dotycząca prokuratora Dariusza Barskiego, zakłada utrzymanie go w stanie spoczynku. Uniemożliwia mu pełnienie funkcji prokuratora krajowego. Decyzję tę podjęto na podstawie przywrócenia Dariusza Barskiego do służby w dniu 16 lutego 2022 r.. Decyzja podjęta przez poprzedniego prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę była z naruszeniem obowiązujących przepisów i nie miało mocy prawnej. Tak więc w piątkowe popołudnie „gruchnęła” informacja Prokurator Krajowy przeniesiony w stan spoczynku.

Prokurator Krajowy przeniesiony w stan spoczynku

Ministerstwo Sprawiedliwości podało, że obowiązki prokuratora krajowego przekazano Jackowi Bilewiczowi. Jednocześnie zaznaczono, że wszelkie decyzje podjęte przez Dariusza Barskiego od 18. 03 2022 r. do 11 01. 2024 r. pozostają w mocy. Warunkiem jest to, że podjęto je na podstawie upoważnienia i w imieniu prokuratora generalnego.

Jeśli chodzi o samodzielne rozstrzygnięcia prokuratora krajowego, Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało dokładną analizę. Potem zapadną ewentualne dalsze decyzje w zależności od wyników tej analizy. Wkrótce ma się spodziewać powołania osoby pełniącej obowiązki prokuratora krajowego. Ostateczne obsadzenie tego stanowiska ma odbyć się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia