Katastrofa w Petersburgu. Rosyjski Amazon płonie

Wybuch ogromnego pożaru w magazynach Wildberries – największego rosyjskiego sklepu internetowego – o powierzchni 50 tys. metrów kwadratowych wywołał zaniepokojenie wśród sprzedawców i klientów. Czy fałszywe alarmy przeciwpożarowe miały wpływ?

306

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wielki pożar w Rosji
Największy w Rosji sklep internetowy, Wildberries stanął w płomieniach o powierzchni 50 tys.

W sobotę rano w okolicach Petersburga wybuchł ogromny pożar w magazynach największego rosyjskiego sklepu internetowego, Wildberries. Płomienie strawiły powierzchnię kilku tys. metrów kwadratowych. Wywołując alarm wśród klientów i sprzedawców.
Obszerna przestrzeń magazynów o imponujących rozmiarach, około 50 tysięcy metrów kwadratowych, została ogarnięta płomieniami. Co budzi obawy dotyczące przyszłości firmy i wpływu na rosyjski rynek e-handlu.

Fałszywe alarmy przed wielkim pożarem

Zanim tragedia się rozegrała, rosyjskie media donosiły o serii fałszywych alarmów przeciwpożarowych. Alarmy miały miejsce w tygodniu poprzedzającym wybuch pożaru.
Rosyjskie kanały informacyjne na platformie Telegram przekazywały, że system alarmowy w pierwszym i drugim bloku magazynu był aktywowany kilkukrotnie, jednak za każdym razem okazywało się, że to były fałszywe alarmy. Ten aspekt budzi zaniepokojenie i skłania do zastanowienia się, czy sytuacja mogłaby być inna, gdyby system działał zgodnie z oczekiwaniami.

Kluczowe Skutki Dla Rosyjskiego E-handlu


Firma Wildberries, znana jako „Rosyjski Amazon”, lideruje na rosyjskim rynku e-handlu. Jej magazyny pełnią kluczową rolę w dostawach i operacjach. Pożar może mieć długofalowe konsekwencje dla firmy oraz branży e-handlu w Rosji. Wielkość strat materialnych i wpływ na dostawy towarów pozostają obecnie niejasne. Jednak już teraz sytuacja budzi obawy wśród klientów i sprzedawców oraz inwestorów

Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna, gospodarcza i społeczna w Polsce i na świecie. Zachęcamy do czytania newsów na portalu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia