Rosyjski Atak na Ukrainę. Alarm powietrzny, rakiety i groźby bronią jądrową.

Rosyjskiej inwazja na Ukrainę przyniosła nową falę agresji,. Siły Powietrzne Rosji zaatakowały z terenu Morza Kaspijskiego. Alarm powietrzny ogłoszono we wszystkich obwodach kraju, a syreny wzywały ludność do ucieczki.

301

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rosyjski Atak na Ukrainę
Rosyjski atak na Ukrainę odnotowany w sobotę rano złożył się z rakiet manewrujących X-101/555/55 oraz dronów.

W sobotę Rano siły powietrzne Ukrainy poinformowały o wystrzeleniu przez Rosję rakiet manewrujących dalekiego zasięgu. Typu X-101/555/55, z samolotu Tu-95MS. Komunikat na platformie Telegram ostrzegał o zagrożeniu rakietowym na obszarach objętych alarmem, co wywołało paniczną reakcję wśród ludności. Ani Rosjanie, ani Ukraińcy nie mogą ostatnio pochwalić się sukcesami na polu walki. A szef ukraińskiego wywiadu wojskowego, generał Kyryło Budanow, ujawnił, że drony są kluczowym czynnikiem wpływającym na obecną sytuację. Oba kraje stają przed wyzwaniem przeciwdziałania tej nowoczesnej formie zagrożenia.

Historyczne Porozumienie Ukrainy z Wielką Brytanią

W kontekście narastającego zagrożenia Ukraina i Wielka Brytania podpisały w Kijowie „historyczne” porozumienie o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak formalizują tym samym dotychczasowe oraz przyszłe wsparcie dla Kijowa, co może mieć kluczowe znaczenie w obliczu coraz bardziej niebezpiecznej sytuacji.

W wyniku porannego ataku rakietowego armii rosyjskiej w obwodzie czernihowskim doszło do zniszczeń, jednak na szczęście obyło się bez ofiar. Szef władz regionu, Wiaczesław Czaus, potwierdził istnienie zniszczeń, jednak nie podano jeszcze dokładnych lokalizacji. Siły Powietrzne Rosji użyły różnych środków, m.in. pocisków z samolotów Tu-95 i rakiet Kindżał z samolotów MiG-31K, co zintensyfikowało ogłoszony wcześniej alarm rakietowy na terenie całego kraju.

Ostrzeżenie przed bronią jądrową

W obliczu wzmożonego napięcia, Dmitrij Miedwiediew ponownie grozi Ukrainie, ostrzegając przed użyciem broni masowego rażenia w przypadku ataków na Rosję. Sytuacja na Ukrainie staje się coraz bardziej nieprzewidywalna, a działania międzynarodowe muszą skoncentrować się na znalezieniu rozwiązania konfliktu, zanim sytuacja zacznie wymykać się spod kontroli.

Warto również zaznaczyć, że ze względu na sztorm, Rosjanie nie wykorzystali w czasie ataku rakiet wystrzeliwanych z okrętów na Morzu Czarnym. Sytuacja pozostaje dynamiczna, a społeczność międzynarodowa czeka na kolejne kroki i rozwój wydarzeń na wschodnich obszarach Europy.

Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna, gospodarcza i społeczna w Polsce i na świecie. Zachęcamy do czytania newsów na portalu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia