Pogoda w Niedzielę 14 stycznia 2024

Dzisiaj przeżyjemy pogodowe "deja vu", będzie pochmurno z opadami śniegu, a na zachodzie śniegu z deszczem.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Niedzielę 14 stycznia - biała mapka pogodowa na tle okna. Szaro i ponuro, a na szkle przyklejone płatki śniegu.

W Niedzielę, w całym kraju spodziewane są opady śniegu, a miejscami także deszczu ze śniegiem. Wiatr będzie silny i zmienny, co może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura będzie niska i wyrównana, z niewielkimi różnicami między regionami. Pogoda w Niedzielę 14 stycznia

Prognoza dla Polski

Niedziela zapowiada się jako typowy zimowy dzień, z dużym zachmurzeniem i niewielkimi przejaśnieniami. W całym kraju wystąpią opady śniegu, które lokalnie mogą być umiarkowane lub intensywne. Na Wybrzeżu i na zachodzie Polski możliwe są także opady deszczu ze śniegiem, które mogą powodować oblodzenia i gołoledź. W Sudetach i na Podkarpaciu przybędzie około 5 cm śniegu, co może utrudniać ruch na drogach i szlakach górskich.

Temperatura w Polsce będzie niska i wyrównana, z niewielkimi różnicami między regionami. Na termometrach zobaczymy od 0°C na wschodzie do 3°C na Pomorzu Zachodnim. Najchłodniej będzie na Podkarpaciu i na Podlasiu, gdzie temperatura spadnie do -1°C. Najcieplej będzie nad morzem, tutaj lokalnie temperatura wzrośnie do 4°C.

Wiatr będzie silny i zmienny, co może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. W porywach jego prędkość osiągnie 40÷70 km/h. Największe podmuchy wiatru wystąpią na południowym wschodzie, nad morzem i w górach. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach dojdzie do 100 km/h, a w Karpatach do 70 km/h. Lokalnie na północnym wschodzie i w górach możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne, które utrudnią widoczność i komunikację.

Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać, co może wpływać niekorzystnie na samopoczucie i biomet.

Pogoda w Niedzielę 14 stycznia – Katowice

W Katowicach niedziela będzie pochmurna i zimna, z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 1°C, a minimalna -4°C. Wiatr będzie umiarkowany, z zachodu, z prędkością 24 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1020 hPa.

Pogoda – Kraków

Niedziela w Krakowie będzie zimna i pochmurna, z opadami śniegu. Temperatura maksymalna osiągnie 1°C, a minimalna -1°C. Wiatr będzie umiarkowany, z zachodu, z prędkością 40÷60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać do 975 hPa w południe.

Pogoda w Niedzielę 14 stycznia – Poznań

Niedziela będzie w Poznaniu pochmurna i zimna, z opadami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 1°C, a minimalna -1°C. Wiatr będzie umiarkowany, z zachodu, z prędkością 40÷60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać, osiągając 992 hPa w środku dnia.

Pogoda – Warszawa

W Stolicy niedziela będzie zimna i pochmurna, z opadami śniegu. Temperatura maksymalna osiągnie 1°C, a minimalna -1°C. Wiatr będzie umiarkowany, z zachodu, z prędkością 40÷60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać do 986 hPa w południe.

Pogoda w Niedzielę 14 stycznia – Wrocław

Pochmurna, zimna i z opadami śniegu. Taka będzie niedziela we Wrocławiu. Temperatura maksymalna wzrośnie do 2°C, a minimalna spadnie do -1°C. Wiatr będzie umiarkowany, z zachodu, z prędkością 40÷60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać, sięgając w południe 990 hPa.

Pogoda – Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie, niedziela będzie pochmurna i zimna, z opadami śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna osiągnie 3°C, a minimalna 0°C. Wiatr będzie umiarkowany, z zachodu, z prędkością 40÷60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać, osiągając 994 hPa.

Biomet

Niedzielne warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Będziemy odczuwać zimno, a wilgotność powietrza przekroczy 90%.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia