Pogoda w Poniedziałek 15 stycznia 2024

Aura jest konsekwentna, chmury, wiatr oraz mokry śnieg.

209

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Poniedziałek 15 stycznia - biała mapka pogodowa Polski na tle okiennej szyby pokrytej odrobinami mokrego śniegu z deszczem.

Dzisiaj w całym kraju prognozowane są opady mokrego śniegu, a temperatura nie przekroczy 2°C. Dodatkowo, w wielu miejscach powieje silny wiatr. Pogoda w Poniedziałek 15 stycznia

Chmury, śnieg i wiatr

Poniedziałkowe niebo będzie pokryte chmurami, z których będzie padać mokry śnieg. Jedynie na południu i w centrum kraju można liczyć na krótkie przerwy w opadach. Na Podkarpaciu i w Małopolsce śniegu nie będzie wcale, ale tam również nie zabraknie chmur. Na północy kraju można się spodziewać nawet 10 cm białego puchu. W centrum i na zachodzie przybędzie od 1 do 3 cm śniegu, a na wschodzie i południu od 0 do 2 cm. Opady śniegu w górach będą intensywne, a przyrost pokrywy śnieżnej może sięgać nawet 20 cm.

W poniedziałek, na termometrach zobaczymy od -4°C na południu kraju, przez -1°C na wschodzie i w centrum, do 2°C na zachodzie oraz nad morzem. Ze względu na silny wiatr, odczuwalna temperatura będzie niższa. Będzie wiało z kierunków zachodnich, z prędkością od 40 do 70 km/h. W porywach nawet 90 km/h, szczególnie na wybrzeżu i w górach. Wysoko w Sudetach i Karpatach prędkość wiatru może osiągać 110 km/h.

Pogoda w Poniedziałek 15 stycznia – Katowice

W Katowicach pogoda nie będzie zbytnio odbiegać od tej w innych miastach. Zachmurzenie będzie duże, raczej bez opadów. Temperatura wyniesie 0°C, wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie będzie spadać i w południe osiągnie 970 hPa.

Pogoda – Kraków

W Krakowie możliwe są chwilowe przejaśnienia. Zachmurzenie będzie duże, ale raczej bez opadów śniegu. Temperatura wyniesie 1°C, wiatr będzie wiał z kierunku południowo-zachodniego, umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie będzie spadać i w południe wyniesie 968 hPa.

Pogoda w Poniedziałek 15 stycznia – Poznań

Poniedziałek w Poznaniu upłynie z dużym zachmurzeniem, możliwe są opady mokrego śniegu. Na termometrach zobaczymy do 2°C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie będzie spadać i w południe dojdzie do 977 hPa.

Pogoda – Warszawa

W Stolicy nie zabraknie śniegu i chmur. Okresami spadnie mokry śnieg, który może utrudniać poruszanie się po mieście. Temperatura wyniesie 1°C, południowo-zachodni wiatr, będzie umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie będzie spadać i w środku dnia osiągnie 976 hPa.

Pogoda w Poniedziałek 15 stycznia – Wrocław

W stolicy Dolnego Śląska będzie trochę lepsza aura w innych miastach. Zachmurzenie będzie duże, ale z przejaśnieniami, a opady mokrego śniegu będą słabe. Na termometrach zobaczymy do 2°C. Powieje zachodni, umiarkowany wiatr, okresami dość silny. Ciśnienie będzie spadać i w południe wyniesie 980 hPa.

Pogoda – Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie również nie uświadczymy słońca. Zachmurzenie będzie duże, a z nieba będzie padać mokry śnieg. Temperatura wzrośnie do 1°C, a zachodni wiatr, będzie umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie będzie spadać i w południe dojdzie do 981 hPa.

Biomet

Poniedziałkowe warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla naszego samopoczucia. Na całym obszarze Polski wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka, najwyższa na północy gdzie przekroczy 90%.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia