Pogoda w Czwartek 18 stycznia 2024

Śnieg, deszcz ze śniegiem, deszcz i gołoledź - to nas dzisiaj czeka.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Czwartek 18 stycznia - biała mapka pogodowa Polski na tle szyby po której spływa mokry śnieg z deszczem.

Zimowa pogoda nie ma ochoty nas opuścić. W czwartek w większości regionów Polski spadnie śnieg lub deszcz ze śniegiem. W niektórych miejscach może być ślisko i niebezpiecznie. Pogoda w Czwartek 18 stycznia

Dzisiaj w pogodzie

W niemal całym kraju pojawią się dzisiaj opady śniegu, śniegu z deszczem oraz deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od -1°C na Mazurach i Suwalszczyźnie do 5°C w rejonie Podkarpacia. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni watr.

Na Pomorzu w czwartek będzie pogodny, w pozostałych regionach będzie pochmurno z przejaśnieniami. Od Ziemi Lubuskiej, przez Wielkopolskę oraz Kujawy, po Mazury i północne Podlasie spodziewane są opady śniegu. Na obszarze od Dolnego Śląska, przez Ziemię Łódzką i Mazowsze, po pozostałą część Podlasia wystąpią opady śniegu z deszczem, natomiast na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie popada deszcz.

W dzień zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami, wieczorem na zachodzie możliwe są rozpogodzenia. Opady śniegu, na południu i lokalnie na wschodzie także deszczu ze śniegiem i deszczu, początkowo przejściowo marznącego i powodującego gołoledź. W rejonach podgórskich opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym, tam możliwy przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 5÷8 cm. Temperatura maksymalna od -1°C na północnym wschodzie, na Kaszubach i Ziemi Lubuskiej, około 1°C w centrum i na północy, do 7°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich nad morzem w porywach do 60 km/h. W rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru osiągną do 55 km/h, wysoko w Tatrach do 60 km/h, natomiast w Sudetach do 80 km/h.

Pogoda w Czwartek 18 stycznia – Katowice

Zgodnie z prognozą w Katowicach będzie dzisiaj pochmurno z opadami deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 6°C, a minimalna -8°C. Wiatr będzie wiać z zachodu z prędkością 19 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie około 1010 hPa.

Pogoda – Kraków

Czwartek w Krakowie upłynie pod znakiem pochmurnej aury z opadami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 4°C. Powieje słaby i zmienny wiatr. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić około 960 hPa.

Pogoda w Czwartek 18 stycznia – Poznań

W Poznaniu Czwartek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. W pierwszej części dnia okresowo wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 0°C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Na barometrach zobaczymy około 990 hPa.

Pogoda – Warszawa

Czwartek w Stolicy będzie pochmurny, z okresowymi, słabymi opadami deszczu ze śniegiem. Ne termometrach maksymalnie 1°C. Wiatr powieje słabo, z kierunków zachodnich. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić około 1000 hPa.

Pogoda w Czwartek 18 stycznia – Wrocław

W czwartek we Wrocławiu będzie pochmurno. Pojawią się opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić w środku dnia około 980 hPa.

Pogoda – Trójmiasto

Gdańsk, Gdynia oraz Sopot będą najbardziej pogodnymi miastami w kraju. Niebo będzie częściowo zachmurzone, a słońce będzie przebijać się przez chmury. Nie powinno być żadnych opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 3°C. Zachodni wiatr będzie wiać z prędkością 30 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić około 1030 hPa.

Biomet

W Czwartek będzie na towarzyszyć uczucie chłodu, wilgotność powietrza przekroczy 90%. Na północy i zachodzie warunki biometeorologiczne będą neutralne, na pozostałym obszarze niekorzystne.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia