Strajk generalny w Warszawskiej Kolei Dojazdowej

218

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Strajk generalny w Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Foto Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna
Strajk generalny w Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Foto Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna

Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) jest jednym z najważniejszych przewoźników kolejowych w aglomeracji warszawskiej. Obsługuje ona połączenia z centrum Warszawy do podwarszawskich miejscowości, takich jak Piaseczno, Pruszków, Otwock czy Grodzisk Mazowiecki.

Strajk w Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Od 18 stycznia 2024 roku trwa strajk generalny w WKD. W jego wyniku w godzinach porannego i popołudniowego szczytu pociągi WKD są zatrzymywane. W poniedziałek, 22 stycznia 2024 roku strajk zostanie wznowiony. Pociągi nie będą kursowały od godziny 6 do 8 i później od 15 do 17. Do strajku przyłączyli się również pracownicy warsztatu. W sumie w strajku bierze udział około 300 osób. Pracownicy domagają się podwyżki pensji o 800 złotych brutto od stycznia. Zarząd spółki zaproponował 500 złotych od marca, a podczas piątkowego spotkania – od lutego. Związek zawodowy nie przystał na propozycję zarządu spółki.

Obecnie nie wiadomo, kiedy zakończy się strajk. Obie strony deklarują, że są gotowe do rozmów i porozumienia.

Utrudnienia dla pasażerów

Strajk generalny w WKD powoduje duże utrudnienia dla pasażerów. W godzinach szczytu pociągi są bardzo zatłoczone, a wielu podróżnych musi korzystać z alternatywnych środków transportu, takich jak autobusy, metro czy samochody. Pasażerowie, którzy muszą dojechać do pracy lub szkoły, muszą liczyć się z opóźnieniami lub koniecznością wcześniejszego wyjścia z domu.

Możliwe konsekwencje i perspektywy strajku

Strajk generalny w WKD może mieć negatywne konsekwencje dla spółki. Może prowadzić do spadku liczby pasażerów i w konsekwencji do strat finansowych. Strajk może również wpłynąć na wizerunek WKD jako wiarygodnego przewoźnika. Perspektywy rozwiązania sporu są niepewne. Obie strony są zdeterminowane, aby osiągnąć porozumienie, ale jednocześnie nie chcą ustąpić ze swoich stanowisk.

Możliwe, że strajk będzie trwał jeszcze przez kilka dni lub nawet tygodni.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia