Elon Musk jest już w Polsce. Weźmie udział w konferencji dotyczącej antysemityzmu

Elon Musk weźmie udział w dyskusji z amerykańskim prawicowym publicystą Benem Shapiro, podczas sympozjum w Krakowie oraz odwiedzi byly nazistowski obóz Auschwitz - Birkenau.

259

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Decyzja sądu ws wynagrodzenia Elona Muska. "Szybki kopniak w twarz"
Decyzja sądu ws wynagrodzenia Elona Muska. "Szybki kopniak w twarz"

Elon Musk już w Polsce! Miliarder i właściciel serwisu społecznościowego X, przybył do Polski w niedzielę 21 stycznia. Jego wizyta ma związek z udziałem w konferencji poświęconej antysemityzmowi, która odbędzie się w Krakowie w dniach 22-23 stycznia.

Konferencja na temat antysemityzmu

Konferencja organizowana jest przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie (EJA). Jej celem jest podniesienie świadomości na temat problemu antysemityzmu w internecie. W poniedziałek 22 stycznia Musk weźmie udział w dyskusji z amerykańskim prawicowym publicystą Benem Shapiro, podczas sympozjum w Krakowie. Tematem dyskusji będzie „rola mediów społecznościowych w propagowaniu antysemityzmu”. Podczas pobytu w Polsce, Musk odwiedzi były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Wizyta ta ma być wyrazem jego solidarności z ofiarami Holokaustu i przypomnieniem o tragedii, która dotknęła miliony Żydów.

„Wizyta w Auschwitz to dla mnie bardzo osobista sprawa” – powiedział Musk w wywiadzie dla EJA. „Chcę zobaczyć na własne oczy miejsce, w którym doszło do tak straszliwych zbrodni. Chcę też uczcić pamięć ofiar Holokaustu i złożyć im hołd”.

Wizyta Muska w Polsce jest kolejnym krokiem w jego dążeniach do zwalczania antysemityzmu. Miliarder ma nadzieję, że jego działania pomogą w budowaniu bardziej tolerancyjnego i sprawiedliwego świata.

Oskarżenia o antysemityzm

Bloomberg przypomina, że jesienią ubiegłego roku Elon Musk zgodził się odwiedzić obóz podczas debaty z rabinem Menachemem Margolinem. Musk był oskarżany o antysemityzm po przyjęciu kontrowersyjnej opinii anonimowego użytkownika na platformie X, sugerującej, że społeczności żydowskie promują „nienawiść przeciwko białym” i są odpowiedzialne za napływ „hord mniejszości”. Jego komentarz spowodował potępienie Białego Domu i bojkot platformy przez reklamodawców, w tym koncern Disneya. Później Musk przyznał, że to jedno z jego najbardziej nieprzemyślanych posunięć.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia