Elon Musk jest już w Polsce. Weźmie udział w konferencji dotyczącej antysemityzmu

Elon Musk weźmie udział w dyskusji z amerykańskim prawicowym publicystą Benem Shapiro, podczas sympozjum w Krakowie oraz odwiedzi byly nazistowski obóz Auschwitz - Birkenau.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Decyzja sądu ws wynagrodzenia Elona Muska.
Decyzja sądu ws wynagrodzenia Elona Muska. "Szybki kopniak w twarz"

Elon Musk już w Polsce! Miliarder i właściciel serwisu społecznościowego X, przybył do Polski w niedzielę 21 stycznia. Jego wizyta ma związek z udziałem w konferencji poświęconej antysemityzmowi, która odbędzie się w Krakowie w dniach 22-23 stycznia.

Konferencja na temat antysemityzmu

Konferencja organizowana jest przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie (EJA). Jej celem jest podniesienie świadomości na temat problemu antysemityzmu w internecie. W poniedziałek 22 stycznia Musk weźmie udział w dyskusji z amerykańskim prawicowym publicystą Benem Shapiro, podczas sympozjum w Krakowie. Tematem dyskusji będzie „rola mediów społecznościowych w propagowaniu antysemityzmu”. Podczas pobytu w Polsce, Musk odwiedzi były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Wizyta ta ma być wyrazem jego solidarności z ofiarami Holokaustu i przypomnieniem o tragedii, która dotknęła miliony Żydów.

„Wizyta w Auschwitz to dla mnie bardzo osobista sprawa” – powiedział Musk w wywiadzie dla EJA. „Chcę zobaczyć na własne oczy miejsce, w którym doszło do tak straszliwych zbrodni. Chcę też uczcić pamięć ofiar Holokaustu i złożyć im hołd”.

Wizyta Muska w Polsce jest kolejnym krokiem w jego dążeniach do zwalczania antysemityzmu. Miliarder ma nadzieję, że jego działania pomogą w budowaniu bardziej tolerancyjnego i sprawiedliwego świata.

Oskarżenia o antysemityzm

Bloomberg przypomina, że jesienią ubiegłego roku Elon Musk zgodził się odwiedzić obóz podczas debaty z rabinem Menachemem Margolinem. Musk był oskarżany o antysemityzm po przyjęciu kontrowersyjnej opinii anonimowego użytkownika na platformie X, sugerującej, że społeczności żydowskie promują „nienawiść przeciwko białym” i są odpowiedzialne za napływ „hord mniejszości”. Jego komentarz spowodował potępienie Białego Domu i bojkot platformy przez reklamodawców, w tym koncern Disneya. Później Musk przyznał, że to jedno z jego najbardziej nieprzemyślanych posunięć.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia