Nowy prom Unity Line, Epsilon, wypłynął w premierowy rejs

Nowy prom Unity Line Epsilon zawinie do Świnoujścia i Trelleborga - 186m długości, 299 pasażerów, 60 aut i 134 pojazdów ciężarowych, inauguracja promu z udziałem marszałka Geblewicza.

227

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowy prom unity line epsilon
nowy prom unity line epsilon

W nocy 23 stycznia 2024 roku wypłynął w swój premierowy rejs nowy prom Unity Line, Epsilon. Jednostka będzie kursować codziennie na trasie Świnoujście – Trelleborg. Odbija 2:15 – 8:35, na trasie Świnoujście – Trelleborg oraz w godzinach 15:55 – 22:15 na trasie Trelleborg – Świnoujście. To bardzo duży prom ponad 180m pokładu.

Swinoujście – Trelleborg to bardzo obciążona trasa TIR

Epsilon to prom typu ro-pax, czyli pasażersko-samochodowy. Został zbudowany w 2011 roku we włoskiej stoczni Visentini. Ma 186 metrów długości i 25 metrów szerokości. Może przewieźć 299 pasażerów, 60 samochodów osobowych i 134 pojazdy ciężarowe typu TIR.

W poniedziałek, 15 stycznia, odbyła się uroczysta inauguracja promu. Wśród gości byli m.in. marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, wiceprezydent Szczecina Michał Przepiera, wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka oraz konsulowie Cypru, Danii, Finlandii i Luksemburga.

Epsilon został kupiony przez partnera biznesowego Unity Line, firmę Euroafrica, w grudniu 2023 roku. Krótko dokował w stoczni remontowej „Gryfia”, gdzie został przemalowany i przeszedł drobne prace przystosowawcze. Jednostka zastąpi inny prom Euroafrica w barwach Unity Line, Galileusza, który zostanie przeniesiony na linię Świnoujście – Ystad.

Dzięki wejściu Epsilona do floty Unity Line, potencjał przewozowy między Polską a Szwecją zostanie znacząco wzmocniony.

Epsilon ułatwi transport ciężarowy do Szwecji

Epsilon jest dużym i nowoczesnym promem, który będzie z pewnością cieszył się popularnością wśród pasażerów i przewoźników. Jednostka ma dużą pojemność pasażerską i ładunkową, co pozwala na sprawne przewożenie osób i towarów między Polską a Szwecją.

Epsilon jest również przyjazny środowisku. Prom jest wyposażony w nowoczesne silniki, które emitują mniej zanieczyszczeń niż silniki starszych jednostek.

Wprowadzenie Epsilona do floty Unity Line to dobra wiadomość dla polskiego rynku morskiego. Prom wzmocni konkurencję na trasie Świnoujście – Trelleborg i przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu. Nowy prom Unity Line, Epsilon umacnia znaczenie polskiego transportu do Szwecji.

informacja za Portalem Morskim

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia