UOKiK i gigantyczna kara dla dealera używanych samochodów

278

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

UOKiK i gigantyczna kara dla dealera używanych samochodów
UOKiK i gigantyczna kara dla dealera używanych samochodów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył karę w wysokości ponad 72 mln zł na Autocentrum AAA Auto. Jest to jeden z największych w Polsce dealerów samochodów używanych. Kara została nałożona za nieprawidłowe informowanie o cenach samochodów.

Gigantyczna kara – za co?

Według ustaleń UOKiK, Autocentrum AAA Auto prezentując ceny samochodów na swojej stronie internetowej i w serwisie Otomoto, nie informowało, że do ceny samochodu należy doliczyć koszt ubezpieczenia Carlife Gwarancja. W efekcie klienci byli wprowadzani w błąd co do ostatecznej ceny zakupu pojazdu. UOKiK stwierdził, że praktyki spółki naruszały zbiorowy interes konsumentów, ponieważ wprowadzały ich w błąd co do ostatecznej ceny zakupu samochodu.

UOKiK przeprowadził kontrolę w trybie tajemniczego klienta, podczas której potwierdził te ustalenia. W ramach kontroli okazało się, że klienci, którzy rezerwowali samochód na podstawie oferty przedstawionej na stronie internetowej, dopiero w salonie sprzedaży dowiadywali się, że do ceny należy doliczyć koszt ubezpieczenia.

Kara, którą UOKiK nałożył na Autocentrum AAA Auto jest jedną z najwyższych kar nałożonych przez UOKiK za naruszenie praw konsumentów.

Konsekwencje kary

Kara nałożona na Autocentrum AAA Auto może mieć znaczące konsekwencje dla spółki. Spółka będzie musiała zapłacić karę w wysokości ponad 72 mln zł. Ponadto, kara może negatywnie wpłynąć na wizerunek spółki i zmniejszyć jej konkurencyjność.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia