Zbigniew Ziobro nadal w szpitalu. Stan jego zdrowia jest poważny

Nieobecność Ziobry w Sejmie wywołała spekulacje na temat jego stanu zdrowia. Wkrótce potem pojawiły się doniesienia o tym, że lider Suwerennej Polski jest poważnie chory.

367

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fundusz Sprawiedliwości rozdaje garnki Dziwne uwielbienie miał poprzedni rząd do Kół Gospodyń choć rolnikom zafundował Zielony Ład
Fundusz Sprawiedliwości rozdaje garnki Dziwne uwielbienie miał poprzedni rząd do Kół Gospodyń choć rolnikom zafundował Zielony Ład

Zbigniew Ziobro, lider Suwerennej Polski i były minister sprawiedliwości, pozostaje w szpitalu, gdzie poddawany jest radykalnemu leczeniu onkologicznemu. Jak poinformował portal „Super Express”, polityk rozpoczął w poniedziałek drugą dawkę chemioterapii.

Zbigniew Ziobro nadal w szpitalu

Nieobecność Ziobry w Sejmie wywołała spekulacje na temat jego stanu zdrowia. Wkrótce potem pojawiły się doniesienia o tym, że lider Suwerennej Polski jest poważnie chory. Informacje te ostatecznie potwierdzono w oficjalnym oświadczeniu. Ziobro nie pojawia się w Sejmie od grudnia 2023 r., kiedy to zdiagnozowano u niego raka przełyku. Aktualnie nadal przebywa w szpitalu, gdzie poddawany jest intensywnej terapii onkologicznej. Od tego czasu obowiązki prezesa SP pełni Patryk Jaki.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje, że Ziobro może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Roman Giertych, były minister edukacji i nauki, złożył wniosek o uchylenie immunitetu polityka. Wniosek dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w czasie, gdy Ziobro był ministrem sprawiedliwości.

W sprawie tej interweniował Janusz Kowalski, poseł PiS. „Jeżeli chcecie pozywać ciężko chorego człowieka, to pozwijcie mnie. Ja nawet się dzisiaj zrzeknę immunitetu. Apeluję do waszego człowieczeństwa” – mówił Kowalski

8 mln zł nagród dla pracowników MS

W ubiegłym roku Ministerstwo Sprawiedliwości wypłaciło ponad 8 mln zł nagród dla pracowników resortu. Jak poinformował portal Business Insider, większość z tych nagród przyznał jeszcze Zbigniew Ziobro, który w listopadzie 2023 r. złożył dymisję z funkcji ministra.

Z informacji portalu wynika, że najwięcej nagród, bo ponad 2 mln zł, otrzymało kierownictwo resortu, w tym wiceministrowie i dyrektorzy generalni. Na drugim miejscu uplasowali się prokuratorzy, którzy otrzymali ponad 1,5 mln zł nagród. Na trzecim miejscu znaleźli się sędziowie, którzy otrzymali ponad 1 mln zł nagród.

Nagrody dla pracowników MS przyznawane są w zależności od wyników pracy i osiągnięć. Jednak, jak zauważa Business Insider, w ubiegłym roku kwoty nagród były znacznie wyższe niż w latach poprzednich.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia