Pogoda w Piątek 26 stycznia 2024

Uwaga na silne podmuchy wiatru, najmocniejsze wystąpią na wybrzeżu do 85 km/h.

200

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Piątek 26 stycznia - biała mapka pogodowa Polski na tle szyby pokrytej dużymi kroplami deszczu.

Na termometrach zobaczymy dzisiaj od 1 do 9 stopni Celsjusza, a niebo dostarczy kolejną porcję opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a w niektórych miejscach śniegu. Silny wiatr będzie potęgował odczucie chłodu, z kolei warunki biometeorologiczne dla większości kraju będą niekorzystne. Pogoda w Piątek 26 stycznia

Prognoza pogody w Piątek 26 stycznia

W piątek na wschodzie i południowym wschodzie kraju niebo będzie zachmurzone, ale miejscami może się przejaśnić. Na Podkarpaciu spodziewane są słabe opady śniegu. W pozostałej części Polski niebo będzie pokryte chmurami. Z zachodu nadciągną opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu, które będą się przemieszczać w głąb kraju. Na Pomorzu może spaść do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura w ciągu dnia będzie się wahać od 1°C na Podlasiu i Lubelszczyźnie do 9°C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. W centrum kraju termometry pokażą około 4°C. Wiatr będzie wiał z zachodu, a następnie skręci na południe. Będzie umiarkowany i dość silny, a w porywach może osiągnąć do 80 km/h. Na Wybrzeżu wiatr będzie jeszcze silniejszy i może dochodzić do 90 km/h. W Sudetach i Karpatach należy się spodziewać bardzo silnych porywów wiatru, nawet do 120 km/h.

Pogoda – Katowice

Piątkowe niebo w Katowicach będzie pochmurne, a miejscami mogą wystąpić przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 4°C, a minimalna -3°C. Wiatr będzie wiał z zachodu z prędkością 19 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić około 1015 hPa.

Pogoda w Piątek 26 stycznia – Kraków

Piątek w Krakowie będzie pochmurny, ale miejscami może się przejaśnić i obejdzie się bez opadów. Temperatura wyniesie maksymalnie 5°C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany. Przez cały dzień ciśnienie atmosferyczne będzie wynosiło 1025 hPa.

Pogoda – Poznań

Piątek w Poznaniu będzie stosunkowo ciepły ale deszczowy. Umiarkowane opady deszczu spodziewane są po południu. Termometry wskażą do 7°C. Południowo-zachodni wiatr, będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1008 hPa.

Pogoda w Piątek 26 stycznia – Warszawa

W Warszawie piątek będzie zimny i mokry. W ciągu dnia spadnie śnieg z deszczem, który może być dość uciążliwy. Temperatura wyniesie maksymalnie 4°C. Wiatr będzie wiał z zachodu i będzie umiarkowany. Ciśnienie będzie stabilne i wyniesie około 1012 hPa.

Pogoda – Wrocław

We Wrocławiu Piątek będzie zachmurzony i deszczowy. Okresami, opady deszczu mogą być intensywne. Temperatura wzrośnie do 8°C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 80 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1006 hPa.

Pogoda w Piątek 26 stycznia – Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie dzień będzie ponury i deszczowy. Po południu spadnie deszcz ze śniegiem, który może być dość intensywny. Temperatura wzrośnie do 4°C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 80 km/h. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 1017 hPa.

Biomet

W Piątek warunki biometeorologiczne będą neutralne jedynie dla mieszkańców Polski wschodniej, na pozostałym obszarze kraju będą niekorzystne. Wilgotność powietrza będzie zróżnicowana, a najwyższa przekraczająca 90% na północy kraju. Towarzyszyć na będzie uczucie chłodu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia