Pogoda w Sobotę 27 stycznia 2024

Dzisiejsze opady śniegu przypomną o tym, że nadal mamy zimę.

234

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Sobotę 27 stycznia - biała mapka pogodowa Polski na tle okna. Na szybie osadzają się płatki padającego śniegu.

W całym kraju spodziewane są opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem, a także silny wiatr, który może powodować utrudnienia w ruchu i być niebezpieczny. Pogoda w Sobotę 27 stycznia

Sobotnia pogoda w kraju

W sobotę 27 stycznia 2024 roku pogoda w Polsce będzie zróżnicowana. Na zachodzie kraju dominować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, a miejscami nawet rozpogodzeniami. Na wschodzie, w centrum i na południu natomiast niebo będzie pokryte chmurami i prognozowane są opady. Najwięcej śniegu spadnie w Karpatach, gdzie przybędzie nawet do 15 cm białego puchu. W pozostałych regionach opady będą słabsze, ale również mieszane – śnieg, deszcz i śnieg z deszczem. Na wschodzie i w górach może być ślisko i niebezpiecznie na drogach.

Sobotnie temperatury będą niskie, ale dodatnie. Najchłodniej będzie na Podhalu i na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą -1÷0°C. W centrum kraju temperatura wyniesie około 3°C, a na zachodzie i na północy dojdzie do 7°C. W nocy temperatura spadnie poniżej zera i może wystąpić przymrozek.

Wiatr wiejący z kierunku północno-zachodniego i zachodniego, będzie silny i porywisty, szczególnie na południu i na północy kraju. W górach wiatr może osiągnąć prędkość do 100 km/h, a w Sudetach nawet do 130 km/h. W pozostałych regionach wiatr będzie wiać z prędkością do 60÷80 km/h, a nad morzem do 85 km/h.

Pogoda w Sobotę 27 stycznia – Katowice

W Katowicach niebo będzie dzisiaj całkowicie pokryte chmurami, a z nich będą padać obfite opady śniegu. Przybędzie nawet do 10 cm białego puchu. Temperatura maksymalna wyniesie 2°C, a minimalna -5°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach może osiągnąć 50÷60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i osiągnie w południe 1008 hPa.

Pogoda – Kraków

Z pochmurnego nieba, w Krakowie spadnie dzisiaj do 5 cm śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 3°C, a minimalna -4°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie 50÷60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i osiągnie 1009 hPa w południe.

Pogoda w Sobotę 27 stycznia – Poznań

Niebo w Poznaniu będzie mocno zachmurzone, ale miejscami pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Spodziewane są słabe i sporadyczne opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie 6°C, a minimalna -3°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający 50÷70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i osiągnie 1013 hPa.

Pogoda – Warszawa

W Stolicy pogoda nie będzie zachęcać do spacerów. Z zachmurzonego nieba spodziewane są okresowe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 3°C, a minimalna -2°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający 50÷60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i osiągnie 1004 hPa w południe.

Pogoda w Sobotę 27 stycznia – Wrocław

We Wrocławiu będzie występować mocne zachmurzenie, opady będą słabe i mieszane śniegu z deszczem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5°C, a minimalnie -4°C. Umiarkowany i silny wiatr, w porywach osiągnie 50÷70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i osiągnie 1010 hPa.

Pogoda – Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie spodziewane są dzisiaj mieszane opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie 4°C, a minimalna -1°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, osiągający w porywach 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i w południe osiągnie 1019 hPa.

Biomet

Dzisiejsza aura będzie miała negatywny wpływ na samopoczucie wielu osób. Wilgotność Spowodują je zmiany ciśnienia atmosferycznego, silny wiatr, niska temperatura oraz różnego rodzaju opady. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Wilgotność powietrza w całym kraju wyniesie 90%.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia