Bruksela: Rolnicy protestują przeciwko polityce Unii Europejskiej

Protesty europejskich rolników osiągnęły punkt kulminacyjny. Zablokowali dziś Plac Luksemburski i drogi dojazdowe, podczas gdy w budynku Rady Europejskiej trwa unijny szczyt.

236

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Protest Rolników na Węźle Wiskitki: Utrudnienia na A2 i DK50
Protest Rolników na Węźle Wiskitki: Utrudnienia na A2 i DK50

W czwartek rano przed Parlamentem Europejskim w Brukseli rozpoczął się protest rolników z całej Europy. Do miasta wjechało ponad 1000 ciągników, które zablokowały Plac Luksemburski i drogi dojazdowe. O godz. 10:00 w pobliskim budynku Rady Europejskiej, rozpoczął się unijny szczyt. Rolnicy w Brukseli protestują przeciwko polityce Unii Europejskiej, która, ich zdaniem, przyniesie klęskę dla ich gospodarstw.

Rolnicy protestują przeciwko polityce Unii

Protesty rolników są organizowane w odpowiedzi na politykę Unii Europejskiej, która zdaniem manifestujących nie jest korzystna dla europejskiego rolnictwa. Rolnicy sprzeciwiają się rosnącym kosztom produkcji, spadającym cenom produktów, a także unijnych normom środowiskowym, które – jak twierdzą – pogłębiają istniejące problemy.

Na maszynach rolniczych widać hasła takie jak „Wasz import, nasza klęska” czy „To nie jest Europa, której chcemy”. Rolnicy domagają się od polityków UE zmian w polityce rolnej, które zapewniłyby im godne warunki do pracy i utrzymania. Rolnicy obawiają się, że konkurencja ze strony importu z krajów trzecich doprowadzi do spadku cen ich produktów, co spowoduje zmniejszenie ich dochodów i może nawet doprowadzić do bankructwa wielu gospodarstw.

Obecny na miejscu protestu przedstawiciel belgijskiego związku rolników, Jan Van Keimpema, powiedział:

„To jest protest przeciwko polityce Unii Europejskiej, która niszczy europejskie rolnictwo. Rosnące koszty produkcji, spadające ceny produktów i unijne normy środowiskowe to prawdziwa klęska dla naszych gospodarstw. Apelujemy do europejskich przywódców o zmianę tej polityki.

Policja zapewnia, że protest przebiega spokojnie.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia