Prezydent Duda kontra Premier Tusk: Transmisja Rady Gabinetowej na żywo w TV?

Prezydent Andrzej Duda zwołał Radę Gabinetową na 13 lutego. Donald Tusk skomentował tą decyzję podczas konferencji prasowej w Brukseli.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mocny wpis Tuska po decyzji w USA
Donald Tusk ujawnił swój oburzenie po decyzji amerykańskich senatorów w sprawie wielomiliardowej pomocy dla Ukrainy.

Prezydent Andrzej Duda zwołał Radę Gabinetową na 13 lutego, co wywołało wiele spekulacji. Premier Donald Tusk zareagował na to, proponując transmisję obrad na żywo w telewizji.

Transmisja Rady Gabinetowej na żywo w TV?

Premier Donald Tusk zaproponował transmitowanie obrad Rady Gabinetowej na żywo w telewizji. Chodzi o spotkanie zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę na 13 lutego, które ma dotyczyć bieżącej sytuacji politycznej w kraju. Premier podkreślił, że transmisja na żywo zapewniłaby pełną transparentność i rozwiałaby wszelkie domysły na temat przebiegu spotkania. „Byłoby jasne, kto, o czym debatuje” – powiedział Tusk.

Prezydent ma ostatnie słowo

Andrzej Duda ma decydujący głos w kwestii zwołania i ewentualnej transmisji Rady Gabinetowej 13 lutego. Donald Tusk wypowiedział się na ten temat podczas konferencji prasowej w Brukseli. Premier zaznaczył, że to prerogatywa prezydenta zaprosić ministrów na spotkanie, a chętnie udzieli wszelkich informacji na temat decyzji, które i tak są już dostępne publicznie.

„Byłbym bardzo usatysfakcjonowany, żeby nie było jakichś domysłów, jakby ta Rada Gabinetowa była „live” we wszystkich telewizjach, to moim zdaniem wszystko byłoby jasne, o co chodzi, kto, o czym debatuje i rozmawia. Ale oczywiście tu gospodarz decyduje, pan prezydent, więc ja nie będę się w to w żaden sposób wtrącał” – skwitował Tusk

Prezydent Duda ogłasza zwołanie Rady Gabinetowej

W dniu 1 lutego 2024 roku Prezydent Andrzej Duda ogłosił zwołanie Rady Gabinetowej na 13 lutego 2024 roku. Spotkanie ma dotyczyć bieżącej sytuacji politycznej w kraju.

Prezydent Duda poinformował o swojej decyzji podczas krótkiego oświadczenia wygłoszonego w Pałacu Prezydenckim. Podkreślił, że Rada Gabinetowa jest konstytucyjnym organem doradczym Prezydenta RP i służy do omawiania najważniejszych spraw państwowych.

W swoim oświadczeniu z 1 lutego 2024 roku Prezydent podał, że podczas spotkania Rady Gabinetowej omówione zostaną następujące tematy:

  • Bieżąca sytuacja polityczna w kraju
  • Plany rządu na przyszłość
  • Współpraca z Unią Europejską

Polskie media informowały, że podczas Rady Gabinetowej mogą zostać poruszone również inne tematy, takie jak:

  • Inflacja
  • Bezpieczeństwo energetyczne
  • Wojna w Ukrainie
  • Prawaorządność
  • Fundusze unijne

Reakcje na zwołanie Rady Gabinetowej

Zwołanie Rady Gabinetowej przez Prezydenta Dudę na 13 lutego 2024 roku spotkało się z mieszanymi reakcjami.

Niektórzy komentatorzy oceniają to jako krok w dobrym kierunku, ponieważ może to doprowadzić do lepszej współpracy między Prezydentem Dudą a rządem. Podkreślają wagę dialogu i wspólnego omawiania najważniejszych problemów państwowych.

Część komentatorów krytykuje Prezydenta Dudę za to, że zwołał Radę Gabinetową tak późno w swojej kadencji. Inni zarzucają mu brak konkretnych celów i instrumentalizację spotkania dla celów politycznych.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia