Porozumienie między Republikanami a Demokratami w sprawie pomocy dla Ukrainy

Osiągnięcie porozumienia w sprawie Ukrainy i restrykcyjne reformy imigracyjne. Chris Murphy relacjonuje na portalu X. 105 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy wraz z reformami azylowymi.

205

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kongres USA
Porozumienie Partii Demokratycznej i Republikańskiej w Senacie USA w sprawie dla Ukrainy z restrykcyjnymi reformami imigracyjnymi

W ostatnich dniach doszło do historycznego porozumienia między Partią Demokratyczną a Partią Republikańską w Senacie Stanów Zjednoczonych w sprawie ustawy. Łączącej wsparcie dla Ukrainy z restrykcyjnymi reformami imigracyjnymi. Główny negocjator demokratów, Chris Murphy, ogłosił sukces na portalu X, podkreślając, że nadszedł czas podjęcia decyzji. Według informacji przekazanych przez Murphy’ego. Republikanie postawili kontrolę granicy jako priorytet i wspólnie opracowali ponadpartyjną ustawę mającą na celu skuteczną ochronę granic Stanów Zjednoczonych. Oczekuje się, że tekst projektu ustawy, który ma zostać opublikowany w nadchodzącym weekendzie. Zawierać będzie środki w wysokości ponad 105 miliardów dolarów. Na wsparcie Ukrainy, Izraela, Tajwanu oraz zabezpieczenie południowej granicy USA.

Negocjacje w senacie

Negocjatorzy podkreślają, że oprócz pomocy dla Ukrainy, projekt ustawy obejmie także restrykcyjne reformy dotyczące zasad ubiegania się o azyl. Szczegóły reform nie są jeszcze znane, ale przewiduje się zaostrzenie kryteriów przyznawania azylu oraz przyznanie prezydentowi specjalnych uprawnień do zawieszenia przyjęć nowych wniosków i przyspieszonego usuwania migrantów nie spełniających kryteriów. Senator James Lankford, współautor projektu, oraz prezydent Biden określili te reformy jako najbardziej restrykcyjne w historii kraju. Mimo to, niepewny jest los ustawy ze względu na możliwe odrzucenie jej przez Izbę Reprezentantów. Politycy z tej partii, w tym spiker Mike Johnson. Sugerowali wcześniej, że projekt może zostać odrzucony, argumentując, że nie idzie wystarczająco daleko.

Donald Trump kontra kongres

Donald Trump publicznie lobbuje przeciwko ustawie, podczas gdy demokraci i niektórzy republikańscy senatorowie twierdzą, że opór ze strony prawicy wynika głównie z nacisków byłego prezydenta, dla którego kryzys graniczny stanowi główny temat kampanii wyborczej. Uchwalenie nowego pakietu jest kluczowe, aby Stany Zjednoczone mogły kontynuować wsparcie dla Ukrainy. Wstrzymanie pomocy po zakończeniu roku, wraz z dostarczeniem ostatniego pakietu broni dla Kijowa, sprawia, że konieczne jest szybkie podjęcie decyzji i uchwalenie nowego środka finansowego. W przyszłym tygodniu oczekuje się ostateczne głosowanie nad projektem ustawy, jednak jej losy pozostają wciąż niepewne.

Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna, gospodarcza, społeczna w Polsce i na świecie. Zachęcamy do czytania newsów na portalu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia