Tobiasz Bocheński kandydatem PIS

Tobiasz Bocheński kandydatem PIS

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tobiasz Bocheński kandydatem PIS
Tobiasz Bocheński kandydatem PIS

Tobiasz Bocheński kandydatem PIS. Przed kilkudziesięcioma minutami szef obecnie największej partii opozycyjnej Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił kandydata swojej partii na prezydenta Warszawy. Na Warszawskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości odbywającej się pod nazwą „Z miłości do Warszawy” prezes PIS ogłosił, że przedstawicielem PIS na prezydenta w stolicy będzie Tobiasz Bocheński. W wyborach samorządowych, których pierwsza tura odbędzie się 7 kwietnia byłego wojewodę mazowieckiego, a także łódzkiego czeka nie lada wyzwanie. Tobiasz Bocheński poza kandydatami innych partii będzie musiał stanąć do pojedynku z faworytem i jednocześnie obecnym prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim z Platformy Obywatelskiej. Jak podkreślił Jarosław Kaczyński, Tobiasza Bocheńskiego czeka trudne zadanie, ale jego zdaniem w stolicy potrzeba zmian i jest to odpowiedni wybór.

Tobiasz Bocheński kandydatem PIS – Tobiasz Bocheński

Tobiasz Bocheński ur. 15 grudnia 1987 r. w Łodzi to polski prawnik, badacz doktryn polityczno-prawnych, nauczyciel akademicki i urzędnik państwowy, w latach 2019–2023 wojewoda łódzki, w 2023 wojewoda mazowiecki. W 2011 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2015 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy pt. „Koncepcja państwa w doktrynie Romana Dmowskiego”. W 2018 r. ukończył aplikację radcowską. Od 2016 r. jest adiunktem w Katedrze Historii Doktryn Politycznych i Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wykładał również na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Akademii Nauk Wojskowych w Warszawie.

Tobiasz Bocheński kandydatem PIS – Tobiasz Bocheński

W latach 2017–2019 Tobiasz Bocheński pełnił funkcję dyrektora Biura Wojewody Łódzkiego. Pod koniec 2019 r. został powołany na stanowisko wojewody łódzkiego. W kwietniu 2023 r. Tobiasza Bocheńskiego powołano na stanowisko wojewody mazowieckiego. W grudnia 2023 r. odwołano go z tego stanowiska. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2010–2014 był przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Łodzi. W 2014 r. bezskutecznie kandydował do Parlamentu Europejskiego. Rok później został wybrany do Sejmu RP. W 2019 r. nie ubiegał się o reelekcję. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o grają najmocniejsze ligi europejskie

Brak postów do wyświetlenia