Dzień Kultury Koreańskiej. Fascynująca podróż na daleki wschód – bliżej

Pokazy taekwondo, warsztaty z robienia wachlarzy oraz degustacja tradycyjnych potraw. Takie atrakcje czekały na koninian podczas II Dnia Kultury Koreańskiej.

203

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzień Kultury Koreańskiej. Fascynująca podróż na daleki wschód - bliżej
Dzień Kultury Koreańskiej. Fascynująca podróż na daleki wschód - bliżej

4 lutego 2024 r. w sali konińskiego ratusza odbył się II Dzień Kultury Koreańskiej. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców, którzy z zaciekawieniem poznawali bogactwo koreańskich tradycji i smaków.

Mistrzowie Taekwondo, kunszt tworzenia wachlarzy i egzotyczne smaki

Już po raz drugi Koreańczycy gościli w Koninie, prezentując różnorodne aspekty swojej kultury. Pokazy Taekwondo zachwyciły dynamiką i precyzją ruchów, ukazując mistrzostwo tej sztuki walki. Podczas warsztatów z tworzenia wachlarzy uczestnicy mogli nauczyć się tradycyjnej techniki i stworzyć własne, unikatowe wachlarze – ważny element koreańskiej kultury. Nie lada gratką dla smakoszy była degustacja tradycyjnych potraw. Egzotyczne przysmaki, takie jak kimchi, bulgogi czy bibimbap, pozwoliły odkryć bogactwo smaków kuchni Korei Południowej.

Dzień Kultury Koreańskiej – symbol otwartości i współpracy

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że Dzień Kultury Koreańskiej był ważnym krokiem w budowaniu wzajemnego zrozumienia i integracji między społecznościami Konina i Korei Południowej. Wydarzenie przygotowano w związku z planowaną w Koninie w Wielkopolsce budową elektrowni jądrowej. Było ono zwieńczeniem kilkudniowej wizyty delegacji z Korei Południowej.

„Cieszymy się z tak dużego zainteresowania mieszkańców Konina kulturą koreańską” – mówi Prezydent Miasta Konin. „To wydarzenie pokazuje, że budowa elektrowni jądrowej to nie tylko projekt biznesowy, ale także szansa na wzajemne poznanie się i zbudowanie silnych relacji między naszymi narodami.”

Sukces zapowiada dalszą współpracę

Sukces Dnia Kultury Koreańskiej stał się zapowiedzią dalszej współpracy między Koninem a Koreą Południową. W planach są już kolejne wspólne inicjatywy, które będą sprzyjać wymianie kulturowej i budowaniu więzi między społecznościami. Podróż do świata koreańskich tradycji i smaków, jaką zapewnił Dzień Kultury Koreańskiej, na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Konina. To wydarzenie stało się symbolem otwartości miasta na nowe kultury i zapoczątkowało nowy etap współpracy z Koreą Południową.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia