PEGASUS następny poziom – telefon Krzysztofa Brejzy i takie tam

Nowe szczegóły w aferze Pegasus dotyczące domniemanego nielegalnego monitorowania przez oprogramowanie Pegasus w Polsce. Dowiedz się więcej o aferze PEGASUS - następny poziom.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

PEGASUS następny poziom
PEGASUS następny poziom

Afera Pegasus, dotycząca domniemanego nielegalnego monitorowania przez oprogramowanie Pegasus, rozwija się w Polsce. Śledztwo w sprawie bezprawnego włamania na telefon europosła Krzysztofa Brejzy zostanie skontrolowane przez Prokuraturę Krajową. O takim rozwoju sytuacji informuje dziennikarz Maciej Duda, powołując się na rzecznika tej prokuratury Przemysława Nowaka. PEGASUS następny poziom.

Operacja o kryptonimie „Jaszczurka”

Jest to reportaż dziennikarzy „Superwizjera” TVN Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego, który został wyemitowany w marcu zeszłego roku. Rzecznik Prokuratury Krajowej potwierdził, że śledztwo w Ostrowie Wielkopolskim dotyczące włamania Pegasusem do telefonu europosła Brejzy będzie objęte nadzorem Prokuratury Krajowej. Sprawa jest jednym z priorytetów prokuratora generalnego Adama Bodnara.

W ramach afera Pegasus została również powołana Komisja Śledcza ds. Pegasusa, która ma zbadać legalność, prawidłowość i celowość działań operacyjno-rozpoznawczych z wykorzystaniem tego oprogramowania przez rząd, służby specjalne i policję w okresie od 16 listopada 2015 roku do 20 listopada 2023 roku. Komisja ma także ustalić, kto był odpowiedzialny za zakup Pegasusa i podobnych narzędzi dla polskich władz, a także badać, czy działania operacyjno-rozpoznawcze prowadzone z wykorzystaniem Pegasusa wobec polskich obywateli były legalne, prawidłowe i celowe.

Komisja śledcza ds. Pegasusa:

  • Została powołana 17 stycznia 2024 roku.
  • Ma zbadać legalność, prawidłowość i celowość użycia Pegasusa przez polski rząd, służby specjalne i policję od 16 listopada 2015 roku do 20 listopada 2023 roku.
  • Będzie również badać, kto był odpowiedzialny za zakup Pegasusa i czy działania z jego wykorzystaniem były legalne.

Możliwe scenariusze:

  • Prokuratura Krajowa może umorzyć śledztwo w sprawie włamania do telefonu Brejzy.
  • Może też przekazać sprawę do innego organu śledczego.
  • Komisja śledcza ds. Pegasusa może przedstawić raport, w którym oceni działania polskich władz.

my wybieramy NINTENDO i dobrą kuchnię.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia