Wiek to tylko liczba – udowodnił to 95-letni David Marjot

David Marjot zdobył tytuł magistra w wieku 95 lat

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wiek to tylko liczba, David Marjot w todze odbiera dyplom
wiek to tylko liczba - są ludzie, dla których na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno

David Marjot udowodnił, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń. W wieku 95 lat obronił tytuł magistra współczesnej filozofii europejskiej na Uniwersytecie w Kingston w Wielkiej Brytanii, stając się tym samym najstarszym absolwentem tej uczelni. Jego zdaniem wiek to tylko liczba.

Emerytowany psychiatra, który tytuł lekarza uzyskał 72 lata temu, nie spoczął na laurach. Studia magisterskie pomogły mu nie tylko poszerzyć wiedzę, ale również zająć myśli po stracie żony, z którą przeżył 65 lat. David Marjot nie zamierza zwalniać tempa. Rozważa podjęcie studiów doktoranckich w niepełnym wymiarze godzin. „To trochę ryzykowne, ale jeśli jesteś zainteresowany, to idź na studia” – powiedział w rozmowie z BBC. Swój sukces zawdzięcza także wykładowcom, dodając: „Miałem szczęście, że trafiłem na światowej klasy nauczycieli i było to bardzo pozytywne doświadczenie”.

Wiek to tylko liczba – tak też sądzą wykładowcy

Pod wrażeniem sukcesu Davida Marjota są także uniwersyteccy wykładowcy. Podkreślają oni, że studiowanie w tym wieku to również ciekawe i budujące doświadczenie dla wykładowców i innych studentów. Twierdzą też, że historia Davida Marjota inspiruje innych do przełamywania barier i udowadnia, że edukacja nie zna granic wieku. „Różnorodność w klasie prowadzi do bogatszych i ciekawszych dyskusji. Nie możemy zapominać, że obejmuje to różnorodność pokoleniową” – podkreśliła prof. Stella Sandford, wykładowca na Uniwersytecie w Kingston.

David Marjot studiował w niepełnym wymiarze godzin przez cztery lata. Na studiach napisał pracę magisterską na temat filozofii moralnej. W czasie pobierania nauki aktywnie uczestniczył w zajęciach i dyskusjach. Otrzymał wyróżnienie za swoje wyniki w nauce. To wszystko sprawia, że David Marjot staje się wzorem dla wielu osób, pokazując, że nigdy nie jest za późno na zdobywanie nowych umiejętności i poszerzanie horyzontów.

Nie tylko David Marjot

David Marjot udowodnił, że wiek to tylko liczba. Warto jednak wiedzieć, że nie on jeden dokonał takiego wyczynu. Choć jest jedną z najstarszych osób, którym udało się ukończyć studia w Wielkiej Brytanii, to jednak rekord nie należy do niego. Może się to jednak zmienić, gdyż planuje on doktorat w niepełnym wymiarze godzin. Obecnie najstarszym absolwentem w Anglii Jest Archie White. W 2021 r. w wieku 96 lat ukończył on uniwersytet w Brighton. Warto także wspomnieć o innych osobach, którym w podeszłym wieku udało się osiągnąć sukces:

• Ruth Flowers: W 2011 roku, w wieku 100 lat, ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie w Memphis.

• Harland Sanders: W 1952 roku, w wieku 65 lat, założył sieć restauracji KFC.

• Grandma Moses: W wieku 76 lat zaczęła malować i stała się jedną z najbardziej znanych amerykańskich malarek prymitywistycznych.

Ludzie ci udowodnili, że na zdobywanie wiedzy i spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.

Przeczytaj też, jakie w Polsce są udogodnienia dla niepełnosprawnych studentów.

Zajrzyj do restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Oferuje ona pyszne posiłki i najlepszy catering w Legionowie.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Brak postów do wyświetlenia