Jacek B. ps. „Lelek” nie żyje. Gangster popełnił samobójstwo

Znany gangster, szef grupy przestępczej, Jacek B nie żyje. Według doniesień policji, zastrzelił się w swoim mieszkaniu podczas próby zatrzymania go przez funkcjonariuszy CBŚP

269

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Znany gangster Jacek B. ps. "Lelek" nie żyje. Podczas próby zatrzymania padł strzał
Znany gangster Jacek B. ps. "Lelek" nie żyje. Podczas próby zatrzymania padł strzał

We wtorek rano, podczas akcji Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) we Wschowie, 56-letni Jacek B. ps. „Lelek”, znany gangster, popełnił samobójstwo. Mężczyzna podejrzany był o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, pranie pieniędzy i popełnienie przestępstw ekonomicznych.

„Lelek” nie żyje. Samobójstwo podczas próby zatrzymania

Według informacji służb, funkcjonariusze CBŚP próbowali zatrzymać „Lelka” na polecenie wrocławskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w związku z podejrzeniem udziału w zabójstwie. „W chwili, gdy funkcjonariusze z zespołu specjalnego próbowali dostać się do mieszkania mężczyzny, wewnątrz budynku padł strzał. Policjanci zastali w lokalu postrzelonego mężczyznę i ujawnili broń palną” – czytamy w komunikacie CBŚP.

Pomimo podjętej reanimacji przez policjantów i ratowników medycznych, Jacka B. nie udało się uratować.

Zorganizowana grupa przestępcza

Jacek B. ps. „Lelek” był znany dolnośląskiej policji od lat 90. W tamtym czasie kierował gangiem, który toczył wojnę z przestępcami ze Zgorzelca, grupą Zbigniewa M. ps. „Carrington”. W 2009 roku CBŚP zatrzymało go za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym oraz inne przestępstwa. Sąd skazał go na 14 lat pozbawienia wolności, ale „Lelek” opuścił mury więzienia w 2016 roku. W 2022 roku ponownie go zatrzymano, tym razem pod zarzutem udziału w grupie wyłudzającej VAT. Wyszedł jednak za kaucją.

Oprócz zarzutów dotyczących kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania pieniędzy, „Lelek” był również podejrzany w sprawie zbrodni popełnionych w dekadzie lat 90. i na początku 2000 roku. Wrocławscy prokuratorzy postanowili ponownie zbadać nierozwiązane sprawy z tamtego okresu, w tym brutalne porachunki gangów, które terroryzowały Dolny Śląsk.

Lata 90. to czas krwawej wojny gangów na Dolnym Śląsku. Grupy przestępcze walczyły o wpływy i kontrolę nad lukratywnymi nielegalnymi interesami. W wyniku tych porachunków zginęło wiele osób, a wiele spraw do dziś pozostaje niewyjaśnionych. W 2023 roku śledczy postanowili na nowo otworzyć śledztwo w sprawie tych zbrodni. Nowe dowody i techniki śledcze dają nadzieję na rozwiązanie tajemnic sprzed lat. „Lelek” był jedną z kluczowych postaci tamtych wydarzeń i jego śmierć może utrudnić wyjaśnienie niektórych spraw.

Na miejsce zdarzenia wezwano prokuratora, który nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci „Lelka”. Dochodzenie ma wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia