Lewica stawia na Magdalenę Biejat w walce o fotel prezydenta Warszawy

W wyborach prezydenckich 2024 roku Rafał Trzaskowski będzie miał silną przeciwniczkę. Lewica ogłosiła, że ​​jej kandydatką na prezydenta Warszawy będzie Magdalena Biejat, wicemarszałek Senatu i współprzewodnicząca partii Razem.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy Rafał Trzaskowski ma poważną konkurencję w walce o fotel prezydenta?
Czy Rafał Trzaskowski ma poważną konkurencję w walce o fotel prezydenta?

Jak donosi portal Interia, Lewica wybrała Magdalenę Biejat, wicemarszałkini Senatu i współprzewodniczącą partii Razem, na swoją kandydatkę w nadchodzących wyborach prezydenta Warszawy. Chociaż oficjalne ogłoszenie ma nastąpić wkrótce, wybór Biejat jest już praktycznie pewny.

Mocna kandydatura w walce o fotel prezydenta Warszawy

Biejat cieszy się dużym poparciem w partii. Politycy Nowej Lewicy chwalą jej doświadczenie, zaangażowanie i charyzmę. W rozmowie z portalem wprost osoba z władz partii określiła Biejat jako „bardzo mocną kandydatkę”, dodając, że „nie wydaje się, żeby były w ogóle jakieś inne, poważne kandydatury”.

Lewica nie spieszy się z oficjalnym ogłoszeniem kandydatury Biejat. Poszukuje „optymalnego momentu”, aby decyzja nie została przyćmiona przez bieżące wydarzenia polityczne. Według ustaleń Interii, ogłoszenie może nastąpić na początku przyszłego tygodnia.

Ambicje sięgają wysoko

Biejat nigdy nie ukrywała swoich ambicji sięgania po najwyższe stanowiska. W ubiegłym tygodniu w rozmowie z TVN24 wyraziła chęć kandydowania na prezydenta Warszawy, podkreślając jednocześnie znaczenie udziału kobiet w tej rywalizacji.

Wybór Biejat na kandydatkę Lewicy stawia przed Rafałem Trzaskowskim, urzędującym prezydentem Warszawy, poważne wyzwanie. Biejat jest silną kandydatką, która może zmobilizować elektorat lewicowy i centrolewicowy. Zapowiada się więc zacięta kampania wyborcza.

O Magdalenie Biejat

Magdalena Biejat jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2015-2019 pełniła funkcję posłanki na Sejm RP. Od 2019 roku jest wicemarszałkiem Senatu. Jest współzałożycielką partii Razem i jedną z jej liderek. Biejat znana jest ze swojego zaangażowania w walkę o prawa kobiet, ochronę środowiska i sprawy społeczne.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia