Lewica stawia na Magdalenę Biejat w walce o fotel prezydenta Warszawy

W wyborach prezydenckich 2024 roku Rafał Trzaskowski będzie miał silną przeciwniczkę. Lewica ogłosiła, że ​​jej kandydatką na prezydenta Warszawy będzie Magdalena Biejat, wicemarszałek Senatu i współprzewodnicząca partii Razem.

192

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kto zostanie prezydentem Polski - Rafał Trzaskowski
kto zostanie prezydentem Polski? - Polacy wybierają Rafała Trzaskowskiego

Jak donosi portal Interia, Lewica wybrała Magdalenę Biejat, wicemarszałkini Senatu i współprzewodniczącą partii Razem, na swoją kandydatkę w nadchodzących wyborach prezydenta Warszawy. Chociaż oficjalne ogłoszenie ma nastąpić wkrótce, wybór Biejat jest już praktycznie pewny.

Mocna kandydatura w walce o fotel prezydenta Warszawy

Biejat cieszy się dużym poparciem w partii. Politycy Nowej Lewicy chwalą jej doświadczenie, zaangażowanie i charyzmę. W rozmowie z portalem wprost osoba z władz partii określiła Biejat jako „bardzo mocną kandydatkę”, dodając, że „nie wydaje się, żeby były w ogóle jakieś inne, poważne kandydatury”.

Lewica nie spieszy się z oficjalnym ogłoszeniem kandydatury Biejat. Poszukuje „optymalnego momentu”, aby decyzja nie została przyćmiona przez bieżące wydarzenia polityczne. Według ustaleń Interii, ogłoszenie może nastąpić na początku przyszłego tygodnia.

Ambicje sięgają wysoko

Biejat nigdy nie ukrywała swoich ambicji sięgania po najwyższe stanowiska. W ubiegłym tygodniu w rozmowie z TVN24 wyraziła chęć kandydowania na prezydenta Warszawy, podkreślając jednocześnie znaczenie udziału kobiet w tej rywalizacji.

Wybór Biejat na kandydatkę Lewicy stawia przed Rafałem Trzaskowskim, urzędującym prezydentem Warszawy, poważne wyzwanie. Biejat jest silną kandydatką, która może zmobilizować elektorat lewicowy i centrolewicowy. Zapowiada się więc zacięta kampania wyborcza.

O Magdalenie Biejat

Magdalena Biejat jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2015-2019 pełniła funkcję posłanki na Sejm RP. Od 2019 roku jest wicemarszałkiem Senatu. Jest współzałożycielką partii Razem i jedną z jej liderek. Biejat znana jest ze swojego zaangażowania w walkę o prawa kobiet, ochronę środowiska i sprawy społeczne.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia