Mateusz Morawiecki kontra Władysław Kosiniak-Kamysz. Ostre starcie w sejmie

W polskim Sejmie doszło do gorącej wymiany zdań pomiędzy byłym premierem Mateuszem Morawieckim a szefem MON, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mateusz Morawiecki kontra Władysław Kosiniak-Kamysz. Ostre starcie w sejmie
Mateusz Morawiecki kontra Władysław Kosiniak-Kamysz. Ostre starcie w sejmie

W Sejmie doszło do ostrej wymiany zdań między Mateuszem Morawieckim a Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Ostre starcie w sejmie

Mateusz Morawiecki zarzucił opozycji brak dbałości o rozwój Polski i zapowiedział kontynuację Programu Inwestycji Strategicznych. Stwierdził, że rząd Tuska chce zlikwidować ten program, co doprowadzi do zahamowania rozwoju Polski.

Władysław Kosiniak-Kamysz ostro odpowiedział na zarzuty Morawieckiego. Oskarżył PiS o okradanie państwa i wyprowadzanie milionów złotych. Stwierdził, że PiS pozbawił samorządy miliardów złotych i nie ma szacunku dla obywateli.

Wicepremier zarzucił też PiS-owi, że nie potrafi zaakceptować porażki wyborczej i doprowadza do chaosu i destabilizacji. Stwierdził, że Polska nie zasłużyła na taką opozycję.

Obaj politycy wygłosili swoje przemówienia w bardzo ostrym tonie. Widać wyraźnie, że kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi nabiera rumieńców.

Oto kilka kluczowych momentów z debaty:

  • Morawiecki: „Polska lokalna zawsze potrzebowała inwestycji. Przez lata, przez dziesięciolecia liberalnych rządów okazywało się to niemożliwe.”
  • Kosiniak-Kamysz: „To co zrobiliście przez ostatnie lata zarządzaniem państwa, to jak okradliście przez ostatnie lata państwo i wyprowadzaliście miliony, to wszystko trafia teraz do organów ścigania.”
  • Morawiecki: „Nie dopuśćmy do tego, aby Polska przestała się rozwijać solidarnie, równomiernie.”
  • Kosiniak-Kamysz: „Polska nie zasłużyła na taką opozycję, jak dzisiaj jest w Sejmie. Doprowadzacie i chcecie doprowadzić do chaosu, zamętu i destabilizacji. Działacie na korzyść naszych wrogów, wrogów Polski.”

Debata pokazuje, jak bardzo zaostrzyła się sytuacja polityczna w Polsce. Do wyborów samorządowych pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz widać, że kampania będzie bardzo gorąca.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia