Ryba warta 9 tysięcy złotych. Tajwański rybak miał rekordowy połów.

Podczas połowu makreli Tajwański rybak złowił 102-kilogramowego granika. Zyskał 9 tysięcy złotych + sławę dzięki swojemu gigantycznemu połowowi.

222

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gigantyczny połów. Granik wielki
Gigantyczny połów. Granik wielki

Rybak z Tajwanu, który wybrał się na połów makreli, z pewnością nie spodziewał się, że złowi coś tak imponującego. Zamiast makreli w jego sieci uwięził się olbrzymi granik wielki o wadze 102 kilogramów! To prawdziwy rarytas, biorąc pod uwagę, że typowy granik waży około 30 kilogramów. A więc: Ryba warta 9 tysięcy złotych. Tajwański rybak miał gigantyczny połów.

Ryba warta 9 tysięcy złotych. Tajwański rybak miał gigantyczny połów.

Złapanie tak ogromnej ryby wymagało użycia ciężarówki z dźwigiem. Rybak nie tylko przejdzie do historii ze względu na swój imponujący połów, ale również sporo na nim zarobi. Sprzedał okaz za równowartość około 9 tysięcy złotych.

To nie pierwszy raz, kiedy rybakom udaje się złapać olbrzymie ryby. W 2020 roku w Polsce złowiono suma o wadze 120 kilogramów, a w 2019 roku w Hiszpanii wędkarzowi udało się wyciągnąć z wody tuńczyka o wadze 612 kilogramów.

Takie historie pokazują, że natura wciąż potrafi nas zaskakiwać i kryć w swoich głębinach prawdziwe olbrzymy.

Największe ryby w Polsce

W polskich wodach można spotkać wiele gatunków ryb, a niektóre z nich osiągają imponujące rozmiary. Oto kilka przykładów:

  • Sum: Rekord Polski należy do suma o wadze 120 kilogramów i długości 278 cm, złowionego w 2020 roku w Wiśle.
  • Szczupak: Największy szczupak w Polsce ważył 24,1 kg i miał 128 cm długości. Został złowiony w 2002 roku w jeziorze Gopło.
  • Tołpyga: Rekordowy okaz tołpygi ważył 59,5 kg i miał 133 cm długości. Złowił go wędkarz w 2015 roku w jeziorze Dąbie.
  • Karp: Największy karp w Polsce ważył 37,7 kg i miał ponad 110 cm długości. Został złowiony w 2023 roku.
  • Amur: Rekordowy amur ważył 39,2 kg i miał 132 cm długości. Złowił go wędkarz w 1998 roku w jeziorze Sulejów.

Oprócz tych gatunków, w Polsce można również spotkać inne duże ryby, takie jak: sandacz, boleń, brzana, jaź, leszcz, lin, lipień, łosoś, miętus, okoń, płoć, pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, pstrąg źródlany, rozpiór, sieja, świnka, troć jeziorowa, troć wędrowna, węgorz, wzdręga.

Warto wiedzieć, że połowu niektórych gatunków ryb, np. suma, szczupaka, sandacza, łososia, troci wędrownej, regulują przepisy prawa. Wędkarze muszą posiadać odpowiednie zezwolenia i stosować się do określonych limitów połowu.

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia