Rządowy program „Laptop dla ucznia” zawieszony

Zawieszenie programu "Laptop dla ucznia" to z pewnością niekorzystna wiadomość dla uczniów i ich rodziców. Rząd przekonuje jednak, że nowy program "Cyfrowy uczeń" będzie jeszcze lepszy niż poprzedni.

191

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rządowy program "Laptop dla ucznia" zawieszony
Rządowy program "Laptop dla ucznia" zawieszony

8 lutego 2024 r. minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski poinformował na wspólnej konferencji z minister edukacji Barbarą Nowacką o zawieszeniu rządowego programu „Laptop dla ucznia”. Decyzja podyktowana została rzekomo podejrzeniem naruszenia przepisów karnych i korupcji podczas przetargu na zakup laptopów dla uczniów.

„Laptop dla ucznia” zawieszony

Minister Gawkowski poinformował, że do jego ministerstwa dotarły informacje o nieprawidłowościach w procedurze przetargowej. Zlecona kontrola wykazała, że mogło dojść do zmowy cenowej między oferentami, a także do fałszowania dokumentów. W związku z tym minister zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury.

„Nie możemy tolerować takich sytuacji” – powiedział minister Gawkowski. „Dobro uczniów jest dla nas najważniejsze, dlatego musimy mieć pewność, że program jest realizowany w sposób transparentny i uczciwy.” – stwierdził.

Minister edukacji Barbara Nowacka podkreśliła, że rząd nie zrezygnuje z celu zapewnienia wszystkim uczniom dostępu do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Zapowiedziała, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszony nowy program – „Cyfrowy uczeń”.

„Program „Cyfrowy uczeń” będzie obejmował nie tylko zakup laptopów, ale także szereg innych działań. Działań takich jak szkolenia dla nauczycieli i uczniów. Ale również, tworzenie cyfrowych materiałów edukacyjnych oraz rozbudowa infrastruktury informatycznej w szkołach.” – wyjaśniła minister Nowacka.

Nowy program ma być bardziej kompleksowy i lepiej dostosowany do potrzeb uczniów. Rząd przekonuje, że dzięki temu każdy uczeń miał równe szanse na edukację w cyfrowym świecie.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia