Mównica zablokowana! Awantura w Sejmie podczas posiedzenia 9 lutego

Bieżące posiedzenie Sejmu, zakończone przerwą oraz nietypowymi incydentami z udziałem Grzegorza Brauna i Krzysztofa Kasprzyka.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

mównica zablokowana
Atmosfera na sali Sejmu i przerwa z powodu mównicy zablokowanej przez Krzysztofa Kasprzyka.

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu, które miało być poświęcone m.in. rządowemu projektowi pomocy dla Ukrainy oraz ustawie „Tak dla rodziny, nie dla gender”, stało się areną kontrowersji i awantury. Ostra dyskusja oraz nietypowe incydenty wprowadziły atmosferę napięcia na salę posiedzeń.

13:26 – Awantura z Grzegorzem Braunem i Krzysztofem Kasprzykiem

Na mównicy pojawił się Grzegorz Braun, który wszedł w dyskusję z Krzysztofem Kasprzykiem. Nieznane są dokładne szczegóły rozmowy, jednak incydent ten z pewnością przyciągnął uwagę uczestników posiedzenia.

13:19 – Przerwa do 14.45 z powodu nietypowej sytuacji

Zarządzono przerwę do godziny 14.45, choć wcześniej zapowiadano wznowienie obrad o godzinie 13.10. Krzysztof Kasprzyk przemawiał do sali, której większość posłów opuściła. Marszałek Sejmu ogłosił przerwę, pomimo że mówca utrzymywał swoje przemówienie w ciszy, mając wyłączony mikrofon.

12:54 – Hołownia na mównicy, przerwa i blokowanie mównicy przez Kasprzyka

Szymon Hołownia zalecił Krzysztofowi Kasprzykowi opuszczenie mównicy, co doprowadziło do kolejnej przerwy, ponieważ Kasprzyk nie spełnił tego żądania.

12:51 – Wznowienie obrad po przerwie

Sejm wznowił obrady po przerwie, jednak atmosfera pozostaje napięta.

12:19 – Ocena Hołowni wywiadu Carslona z Putinem

Szymon Hołownia skomentował wywiad Tuckera Carslona z prezydentem Putinem, określając wypowiedzi rosyjskiego lidera jako „bredzenie”.

11:45 – Debata nad projektem „Tak dla rodziny, nie dla gender”

Debata nad projektem „Tak dla rodziny, nie dla gender” nadal trwa, a posłowie przedstawiają swoje stanowiska w tej sprawie.

11:28 – Stanowisko Kaczyńskiego w sprawie komisarza Wojciechowskiego

Podczas wcześniejszej części posiedzenia, Jarosław Kaczyński został zapytany o komisarza Janusza Wojciechowskiego. Kaczyński stwierdził, że uważa, iż komisarz powinien zakończyć swoją misję.

Wznowienie obrad po przerwie zapowiada się jako moment kluczowy dla dalszego przebiegu posiedzenia Sejmu, które już teraz zapisało się w annałach politycznych jako jedno z najbardziej kontrowersyjnych i emocjonujących wydarzeń ostatnich miesięcy.

Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna, gospodarcza, społeczna w Polsce i na świecie. Zachęcamy do czytania newsów na portalu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Brak postów do wyświetlenia