Rosjanie korzystają ze Starlinka? Ukraina: „Na masową skalę”

Niepokojące doniesienia z frontu. Terminale Starlink w rękach Rosjan? Rosjanie korzystają ze Starlinka "na legalu"?

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rosjanie korzystają ze Starlinka? Firma Elona Muska dotychczas nie odniosła się do tych doniesień.
Rosjanie korzystają ze Starlinka? Firma Elona Muska dotychczas nie odniosła się do tych doniesień.

Ukraińscy dziennikarze i żołnierze alarmują, że rosyjskie wojska na okupowanych terytoriach coraz częściej używają systemów Starlink firmy Elona Muska. Początkowo sporadyczne przypadki przerodziły się w masowe zjawisko, co budzi poważne obawy.

Rosjanie korzystają ze Starlinka?

Przypomnijmy, że Starlink odegrał kluczową rolę w ukraińskiej obronie od początku rosyjskiej inwazji. Dostarczenie mobilnych terminali zapewniających dostęp do satelitarnego internetu stało się niezbędne dla koordynacji działań wojennych i humanitarnych, ostrzegania ludności przed atakami i utrzymania łączności.

Rosjanie, pomimo prób zakłócania sygnału, nie byli w stanie całkowicie odciąć Ukrainy od internetu. Teraz, jak się okazuje, sami zaczęli korzystać z technologii Starlinka.

Według doniesień ukraińskich mediów i żołnierzy, rosyjskie wojska na okupowanych terytoriach korzystają z systemów Starlink na podstawie licencjonowanych kont. Oznacza to, że Rosjanie nie włamują się do systemu, a płacą za dostęp do niego, tak jak każdy inny użytkownik.

Skąd Rosjanie biorą licencje?

Z doniesień wynika, że Rosjanie kupują licencjonowane konta Starlink z pomocą pośredników w Dubaju. W ten sposób firma Elona Muska nie jest bezpośrednio zaangażowana w sprzedaż usług Rosjanom, ale nadal czerpie z tego zyski.

Jakie są konsekwencje korzystania ze Starlinka przez Rosjan?

Dostęp do satelitarnego internetu daje Rosjanom znaczącą przewagę na polu bitwy. Umożliwia im:

  • Szybką i bezpieczną komunikację
  • Koordynację działań wojskowych
  • Używanie dronów i innych systemów bezzałogowych

Należy zwrócić uwagę na fakt, że firma Elona Muska dotychczas nie odniosła się do tych doniesień.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia