Podwójne zabójstwo w Sosnowcu – zatrzymano podejrzanego

Podejrzany o podwójne zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem jest przesłuchiwany w prokuraturze

246

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

podwójne zabójstwo w Sosnowcu, kogut policyjny
podwójne zabójstwo w Sosnowcu - zatrzymany nie przyznaje się do winy

Dzisiaj w prokuraturze przesłuchiwany jest podejrzany o podwójne zabójstwo w Sosnowcu. W mieście tym przy ulicy Wapiennej rozegrała się makabryczna zbrodnia. W niedzielę 11 lutego w domu jednorodzinnym znaleziono zwłoki 66-letniej kobiety i 67-letniego mężczyzny. Ofiary to małżeństwo, które prawdopodobnie zostało zamordowane ze szczególnym okrucieństwem.

W poniedziałek prokuratura przesłuchuje podejrzanego w sprawie. Jest nim syn ofiar, 35-letni Piotr B. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę poza terenem województwa śląskiego. Według ustaleń śledczych w dniu zbrodni widziano go na przystanku autobusowym całego zakrwawionego.

Mieszkańcy Osiedla Środula w Sosnowcu są wstrząśnięci tragedią. Wiele osób nie ma dobrego zdania o podejrzanym. Według ich relacji mężczyzna miał problemy z alkoholem i w przeszłości groził rodzicom. „Często go mijaliśmy. Włóczył się między blokami i wygadywał dziwne rzeczy. Był zazwyczaj pijany.” – mówił jeden z mieszkańców.

Podwójne zabójstwo w Sosnowcu – Trwa śledztwo

„W tym domu były często awantury i libacje” – twierdzi jeden z sąsiadów. – „Często przyjeżdżała tu policja. Ten człowiek zachowywał się dosyć dziwnie. Raz stał na dachu domu i krzyczał, że wszystkich pozabija.”. Sąsiedzi relacjonują również, że w niedzielę 11 lutego, w dniu zbrodni, Piotr B. zachowywał się nerwowo. „Widziałam go rano, jak chodził tam i z powrotem po ulicy” – mówi jedna z sąsiadek. – „Wyglądał na zdenerwowanego, coś mamrotał pod nosem.”.

Obecnie prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady i dowody zbrodni. Zlecono również sekcję zwłok. Nadal nie wiadomo, jaki był motyw zbrodni.

Zwłoki zostały znalezione w niedzielę około godziny 11:00. Ofiary miały liczne rany kłute i cięte. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono nóż, który prawdopodobnie był narzędziem zbrodni. Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi za to od 15 lat więzienia do dożywocia.

Zbrodnia wstrząsnęła mieszkańcami miasta

Podwójne zabójstwo w Sosnowcu wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Zorganizowano żałobę po zamordowanym małżeństwie. Mieszkańcy ulicy Wapiennej chcą jak najszybciej zapomnieć o zbrodni. „To jest ogromna tragedia, nie chcę się wypowiadać w tej sprawie. Nie mam nic do powiedzenia” – tak najczęściej odpowiadają na pytania dziennikarzy.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie, a podejrzany nie przyznaje się do winy. Nadal nie wiadomo, jaki był motyw zbrodni. Sprawa jest rozwojowa – więcej informacji ma dostarczyć dalsze dochodzenie oraz sekcja zwłok obu ofiar morderstwa wykonana w Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Przeczytaj także o tym, że wkrótce pojazdy wojskowe na drogach pojawią się w całej Polsce.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia