Joe Biden zaprasza Andrzeja Dudę i Donalda Tuska do Białego Domu

Joe Biden i przywódcy Polski spotkają się 12 marca w Białym Domu i potwierdzą poparcie dla Ukrainy. Szczególna okazja do podsumowania 25-letniego uczestnictwa Polski w NATO.

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Joe Biden zaprasza Andrzeja Dudę i Donalda Tuska
Joe Biden zaprasza Andrzeja Dudę i Donalda Tuska

Prezydent USA Joe Biden przyjmie prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Donalda Tuska na wspólnym spotkaniu, które odbędzie się 12 marca w Białym Domu – przekazał Biały Dom w czwartkowym komunikacie. Spotkanie to ma szczególne znaczenie, ponieważ przypada w rocznicę wejścia Polski do NATO. Tak więc to już pewne Joe Biden zaprasza Andrzeja Dudę i Donalda Tuska do Białego Domu.

Joe Biden zaprasza Andrzeja Dudę i Donalda Tuska do Białego Domu.

W komunikacie Białego Domu podkreślono, że przywódcy potwierdzą swoje niezmienne poparcie dla obrony Ukrainy przed brutalną wojną prowadzoną przez Rosję. Dodatkowo, omówione zostaną kwestie energetyki, gospodarki oraz wartości demokratycznych. Jak zaznaczono, spotkanie będzie znakomitą okazją do podsumowania 25-letniego uczestnictwa Polski w NATO. Nie obędzie się też bez rozmów na temat przyszłości Sojuszu, zwłaszcza w kontekście nadchodzącego szczytu NATO w Waszyngtonie.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby podkreślił, że prezydent Biden czeka z niecierpliwością na to spotkanie. Będzie wyrazem uznania dla wkładu Polski jako sojusznika. Dodatkowo, Grażyna Ignaczak-Bandych z Kancelarii Prezydenta RP potwierdziła otrzymanie zaproszenia, podkreślając znaczenie USA jako najważniejszego sojusznika Polski. Trwają obecnie uzgodnienia dotyczące szczegółów i agendy spotkania. Dodała, że prezydent Duda wyraził zadowolenie z tej wizyty, określając ją jako wyraz silnego sojuszu między Polską a USA

Wspólne Niezachwiane Zaangażowanie dla Sojuszu NATO

Spotkanie prezydenta Bidena z prezydentem Dudą i premierem Tuskiem podkreśla także wspólne niezachwiane zaangażowanie Stanów Zjednoczonych i Polski na rzecz Sojuszu NATO. Tematy takie jak bezpieczeństwo energetyczne, relacje gospodarcze oraz wartości demokratyczne będą przedmiotem dyskusji. Jak zaznaczono, spotkanie w Białym Domu będzie znakomitą okazją do podsumowania 25-letniego uczestnictwa Polski w NATO. Ponadto do rozmów na temat przyszłości Sojuszu, zwłaszcza w kontekście nadchodzącego szczytu NATO w Waszyngtonie.

Kontynuacja Historycznych Spotkań w Białym Domu

Warto zauważyć, że wcześniej polscy przywódcy mieli okazję odwiedzić Biały Dom. Jerzy Buzek i Aleksander Kwaśniewski byli jednocześnie w Waszyngtonie i brali udział w spotkaniach na najwyższym szczeblu. Jednak nigdy nie były to spotkania wspólne w siedzibie prezydenta Stanów Zjednoczonych. To bez wątpienia historyczne i wyjątkowe spotkanie, będzie kontynuacją tych historycznych dialogów. Wydaje się być ono szczególnie istotne w kontekście relacji transatlantyckich i wzmacniania sojuszu między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia