Polska podejmuje szybką modernizację granicy z Białorusią.

Strefa graniczna Polski i Białorusi będzie modernizowana. Premier Donald Tusk zapowiada działania.

135

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W piątek 16 lutego Donald Tusk spotkał się w Warszawie z premierem Finlandii.
W piątek 16 lutego Donald Tusk spotkał się w Warszawie z premierem Finlandii.

W ostatnich kilkudziesięciu godzinach premier Polski, Donald Tusk, ogłosił wspólnie z ministrem spraw wewnętrznych decyzję o natychmiastowej modernizacji zapory granicznej z Białorusią. To posunięcie ma na celu skuteczniejsze przeciwdziałanie nielegalnej migracji, która stanowi wspólny problem dla Polski i Finlandii, a także dla innych państw frontowych z długimi granicami z Rosją. Na konferencji prasowej z premierem Finlandii premier Tusk podkreślił, że Polska i Finlandia zobowiązują się do wspólnej, twardej polityki wobec nielegalnej migracji, zwłaszcza tej organizowanej przez Moskwę. Zdaniem polityków, konieczne jest podjęcie skoordynowanych działań w celu zabezpieczenia granic przed nielegalnym przemieszczaniem się osób.

Natychmiastowa modernizacja granicy z Białorusią

Decyzja o modernizacji granicy z Białorusią obejmie różne aspekty, w tym zwiększenie środków bezpieczeństwa, ulepszenie infrastruktury oraz zastosowanie nowoczesnych technologii monitoringu. Premier Tusk zapewnił, że na te prace zostaną przeznaczone odpowiednie środki finansowe, aby skutecznie zrealizować postawione cele. Nielegalna migracja stała się poważnym wyzwaniem dla wielu państw, a w szczególności dla tych, które mają długie granice z Rosją. Polska i Finlandia widzą potrzebę skoncentrowanej i zdecydowanej reakcji na organizowaną przez Moskwę nielegalną migrację, która wpływa na stabilność regionu.

Polska i Finlandia wzmocnią współpracę w zakresie bezpieczeństwa

Współpraca między Polską a Finlandią w tym zakresie ma na celu nie tylko zabezpieczenie wspólnych granic, ale także wymianę doświadczeń i informacji w kwestii bezpieczeństwa granicznego. Oczekuje się, że modernizacja granicy przyczyni się do skuteczniejszego przeciwdziałania nielegalnej migracji oraz zwiększenia bezpieczeństwa obu państw. W obliczu rosnącego wyzwania związanego z nielegalną migracją, Polska i Finlandia wykazują jedność działań, pokazując determinację w utrzymaniu bezpieczeństwa granic i ochronie przed potencjalnymi zagrożeniami. Oczekuje się, że modernizacja granicy z Białorusią przyczyni się do zwiększenia efektywności działań w zakresie bezpieczeństwa i kontroli migracji na obszarze Europy Środkowej i Północnej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia