Kto stoi za uszkodzeniem gazociągu z Estonii do Finlandii? Rusza naprawa Balticconnector

Uszkodzony jesienią estońsko-fiński gazociąg Balticconnector będzie naprawiony już w marcu. Kiedy i kto znów go uszkodzi?

72

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

naprawa Balticconnector
naprawa Balticconnector

W marcu rozpocznie się naprawa uszkodzonego jesienią estońsko-fińskiego gazociągu Balticconnector, który przebiega przez Zatokę Fińską. Prace potrwają około cztery tygodnie, a po ich zakończeniu przewidziano przegląd magistrali. Planuje się ponowne oddanie gazociągu do użytku 22 kwietnia, ale harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i sytuację na Bałtyku. Naprawa Balticconnector jest sprawą bezpieczeństwa energetycznego Finlandii

Balticconnector uszkodził statek plynący z Królewca?

Awaria gazociągu została zgłoszona 8 października i była wynikiem nietypowego spadku ciśnienia. Fińska policja podejrzewa, że rurociąg został uszkodzony przez uderzenie dużej kotwicy, prawdopodobnie należącej do frachtowca NewNew Polar Bear pływającego pod banderą Hongkongu. Statek ten płynął chińskim szlakiem północnym z Królewca do Petersburga w chwili awarii.

Na dnie Zatoki Fińskiej pozostały widoczne ślady oporu kotwicy na odcinku wielu kilometrów, a także uszkodzony został podmorski kabel telekomunikacyjny. Niejasne jest, czy incydent był przypadkowy czy celowy. Sprawa jest nadal badana, także we współpracy ze stroną chińską.

Balticconnector to podmorski gazociąg o długości 77 km, oddany do użytku w 2020 roku. Dzięki tej inwestycji, współfinansowanej przez UE, umożliwiono przesył gazu z Łotwy przez Estonię do Finlandii.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia