Śmierć Aleksieja Nawalnego – kontrowersyjny komentarz Donalda Trumpa

Donald Trump komentuje śmierć Aleksandra Nawalnego, mówiąc o swoich problemach prawnych

78

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

śmierć Aleksieja Nawalnego, Donald Trump w trakcie przemówienia
śmierć Aleksieja Nawalnego - Donald Trump nawiązuje do swoich problemów prawnych

Były prezydent USA Donald Trump po raz pierwszy publicznie skomentował śmierć Aleksieja Nawalnego, lidera rosyjskiej opozycji. W przeciwieństwie do innych zachodnich przywódców, którzy obarczyli Putina odpowiedzialnością za to wydarzenie, skupił się na własnych problemach prawnych.

W mediach społecznościowych Donald Trump napisał, że śmierć Nawalnego uświadomiła mu „co dzieje się w naszym kraju”. Porównał Stany Zjednoczone do upadającego narodu. Skrytykował także „radykalnie lewicowych polityków, prokuratorów i sędziów”. Nie wspomniał natomiast o Putinie ani o rosyjskim reżimie.

Komentarz Trumpa spotkał się z krytyką ze strony jego rywali w prawyborach prezydenckich. Nikki Haley, była gubernator Karoliny Południowej, nazwała reakcję Trumpa „niepatriotyczną” i stwierdziła, że ​​”stanął po stronie dyktatora, który zabija swoich przeciwników politycznych”. Natomiast Joe Biden, obecny prezydent USA, bezpośrednio oskarżył Putina o śmierć rosyjskiego opozycjonisty.

Śmierć Aleksieja Nawalnego – Donald Trump ciepło o Władimirze Putinie

Donald Trump znany jest z ciepłych relacji z Władimirem Putinem. Podczas swojej kadencji w Białym Domu wielokrotnie wyrażał podziw dla rosyjskiego prezydenta i podawał w wątpliwość ustalenia amerykańskich agencji wywiadowczych na temat ingerencji Rosji w wybory w 2016 roku. W zeszłym tygodniu zasugerował także, że Stany Zjednoczone mogą nie chronić tych sojuszników z NATO, którzy nie wydają wystarczających środków na obronę przed potencjalną inwazją rosyjską.

Milczenie Trumpa w sprawie Nawalnego i jego skupienie się na własnych problemach prawnych pokazują, że nadal bardziej interesuje go jego osobista sytuacja niż losy Rosji, Stanów Zjednoczonych czy nawet NATO. Warto wiedzieć, że Donald Trump opublikował swój komentarz na temat Nawalnego na swojej platformie Truth Social, którą założył po tym, jak został zbanowany na Twitterze i Facebooku.

Problemy prawne Donalda Trumpa

Nie jest jasne, jak Donald Trump łączy śmierć Aleksieja Nawalnego ze swoimi problemami prawnymi, których ma nie mało. W swoim komentarzu nie wspomniał o Nawalnym z nazwiska, ale napisał o „pewnym człowieku”, który „został uwięziony i zmarł w więzieniu”. Porównał natomiast śmierć rosyjskiego opozycjonisty do sytuacji w USA, twierdząc, że Ameryka jest „narodem umierającym”.

Donald Trump zmaga się z wieloma problemami prawnymi, zarówno w trakcie swojej prezydentury, jak i po jej zakończeniu. Zarzuca się mu podżeganie do puczu na Kapitolu, utrudnianie śledztwa dotyczącego ingerencji Rosji w wybory prezydenckie, defraudację oraz napaść seksualną. To jednak nie wszystko. Donald Trump jest stroną w wielu procesach cywilnych, w tym w sprawie oszustw podatkowych i naruszenia praw autorskich.

Problemy prawne Trumpa mogą mieć wpływ na jego kampanię prezydencką w 2024 roku. Niektórzy Republikanie obawiają się, że zaszkodzą one partii i utrudnią mu wygraną w wyborach prezydenckich.

Warto wiedzieć, jak wygląda kolonia karna Wilk Polarny, w której zmarł Aleksiej Nawalny.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby z niepełnosprawnościami. Oferuje ona pyszne posiłki i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia