kochajcie nas bezwarunkowo czyli Zełenski z gałązką oliwną

Apel Zełenskiego jest wyraźnym sygnałem, że Kijów jest coraz bardziej zaniepokojony sytuacją na granicy polsko-ukraińskiej. Jest to również dyplomatyczny afront dla polskiego rządu, który został oskarżony o brak chęci do rozwiązania problemu.

126

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

gałązka oliwna i olej rzepakowy z Ukrainy bez cła
gałązka oliwna i olej rzepakowy z Ukrainy bez cła

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do polskiego rządu i Unii Europejskiej o zorganizowanie spotkania na granicy polsko-ukraińskiej w celu rozwiązania problemu protestów rolników. Zełenski wyraził zaniepokojenie eskalacją konfliktu i zaapelował o „solidarność” w rozwiązaniu tej sytuacji.

Każda pomoc Ukrainie to nabijanie kabzy oligarchom? nie, urzędnikom też

Zełenski zwrócił się do polskiego społeczeństwa, dziękując za odróżnianie „politycznych manipulacji” od kwestii bezpieczeństwa narodowego. Skrytykował również polski rząd za „niesprawiedliwą polityzację” i „grę na czas”. Prezydent Ukrainy zaproponował, aby spotkanie na granicy odbyło się do 24 lutego. Zaprosił do udziału polskiego premiera Donalda Tuska, prezydenta Andrzeja Dudę oraz przedstawiciela Komisji Europejskiej.

Zełenski podkreślił, że blokada granicy zagraża dostawom broni dla ukraińskich żołnierzy na froncie. Zaapelował o „jedność” i „rozwiązania” problemu, zarówno między Ukrainą a Polską, jak i na poziomie całej Europy. Apel Zełenskiego jest wyraźnym sygnałem, że Kijów jest coraz bardziej zaniepokojony sytuacją na granicy polsko-ukraińskiej. Jest to również dyplomatyczny afront dla polskiego rządu, który został oskarżony o brak chęci do rozwiązania problemu.

kochajcie nas bezwarunkowo czyli Zełenski z gałązką oli… i niech się… stanie miłosierdzie

Sytuacja jest napięta i nie wiadomo, jak zareaguje polski rząd na apel Zełenskiego. Możliwe, że spotkanie na granicy dojdzie do skutku, ale możliwe też, że polski rząd odrzuci tę propozycję.

Jedno jest pewne: problem protestów rolników jest poważny i wymaga pilnego rozwiązania. Bez względu na to, jakie rozwiązanie zostanie przyjęte, ważne jest, aby obie strony konfliktu – Polska i Ukraina – działały w duchu „solidarności” i dążyły do wspólnego dobra.

Bla, bla, bla i posiadłości w Hiszpanii…

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia