25-letnia Białorusinka zgwałcona w Warszawie nie żyje

319

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rodzinie i Bliskim Zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie i Bliskim Zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia

25-letnia Białorusinka, która kilka dni temu została brutalnie zgwałcona w centrum Warszawy, nie żyje. Informację o śmierci poszkodowanej przekazała Barbara Mietkowska, rzeczniczka prasowa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

25-letnia Białorusinka nie żyje

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 lutego. 25-letnia kobieta wracała do domu z imprezy, gdy została zaatakowana przez nieznanego sprawcę. Mężczyzna brutalnie zgwałcił kobietę, a następnie uciekł, pozostawiając ofiarę na schodach w bramie jednej z kamienic na ulicy Żurawiej w Warszawie.

Poszkodowana została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze starali się uratować jej życie. Dziewczyna była w stanie krytycznym po niedotlenieniu mózgu, które nastąpiło w skutek duszenia przez oprawcę. Pomimo starań lekarzy, nie udało się jej uratować. Zmarła 1 marca.

Brak reakcji ludzi

W mediach społecznościowych pojawiła się krytyka pod adresem ludzi, którzy byli świadkami napaści, a nie zareagowali. Być może gdyby pomoc była udzielona dziewczynie wcześniej, sytuacja nie skończyłoby się jej śmiercią. „To skandal, że nikt nie zareagował, gdy kobieta była gwałcona!” – piszą internauci. „Ludzie są coraz bardziej obojętni na krzywdę innych” – dodają inni.

Pamiętajmy, że podobna, tragiczna sytuacja może dotyczyć również nas… Wtedy na pewno chcielibyśmy aby ktoś udzielił nam pomocy.

Rodzinie i Bliskim Zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia