Dawniej Niemcy strzelali do Amerykańskich samolotów ale to byli naziści. Czemu teraz niemiecka fregata ostrzelała amerykańskiego drona?

Poważny incydent na Morzu Czerwonym: niemiecka fregata ostrzelała amerykańskiego drona. Wielka kontrowersja wobec działań Bundeswehry. na szczęście niemieckie rakiety były popsute i nie wypaliły lecąc w siną dal. Czy tak jest uzbrojona niemiecka armia?

260

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ostrzelanie amerykańskiego drona przez niemiecki okręt
ostrzelanie amerykańskiego drona przez niemiecki okręt

Incydent na Morzu Czerwonym z udziałem niemieckiej fregaty FGS Hessen i amerykańskiego drona MQ-9 Reaper budzi poważne obawy o bezpieczeństwo i kompetencje Bundeswehry. Omyłkowe zidentyfikowanie sojuszniczego drona jako wrogiego celu i oddanie strzałów rakietowych to skrajnie niebezpieczne i niedopuszczalne działanie.

Niebezpieczne manewry niemieckiej marynarki: omyłkowe ostrzelanie amerykańskiego drona no chyba że kapitan był z Kriegsmarine?

Według rzecznika Ministerstwa Obrony, Michaela Stempfle, dron nie został początkowo przypisany do żadnego z państw sojuszniczych. Brak komunikacji z dronem i niezgłoszenie jego obecności w strefie operacji doprowadziły do błędnej identyfikacji. To poważny błąd, który mógłby mieć tragiczne konsekwencje.

Na szczęście dwa pociski SM-2 wystrzelone z fregaty Hessen nie dotarły do celu z powodu awarii technicznej. To kolejny element, który budzi niepokój o stan techniczny Bundeswehry. Awarie sprzętu podczas misji bojowych mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla żołnierzy i innych osób. Czy takie pociski Niemcy dostarczają Ukrainie w ramach pomocy?

Incydent wywołał falę krytyki pod adresem rządu niemieckiego i Bundeswehry. Eksperci ds. bezpieczeństwa apelują o dokładniejsze procedury identyfikacji celów i lepszą komunikację między sojusznikami. Krytycy zarzucają rządowi zaniedbania w kwestii obronności i brak transparentności w informowaniu o problemach technicznych w Bundeswehrze.

A co na to NATO? rakiety na szczęście były niewypałami

Omyłkowe ostrzelanie amerykańskiego drona przez niemiecką fregatę to poważny incydent, który wymaga dokładnego wyjaśnienia. Konieczne jest wdrożenie odpowiednich kroków, aby zapobiec powtórzeniu się podobnej sytuacji w przyszłości. Bezpieczeństwo żołnierzy i sojuszników musi być priorytetem dla Bundeswehry.

  • Incydent jest badany przez Bundeswehrę.
  • Niemieckie media szeroko komentują wydarzenie, krytykując rząd za zaniedbania w kwestii obronności.
  • Cała sytuacja stawia pod znakiem zapytania zdolność Bundeswehry do wykonywania misji bojowych.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia