Ewa Swoboda halową wicemistrzynią świata z czasem 7.00 – Glasgow 2024

Drugi medal w HMŚ w Glasgow pokazuje świetną formę i ostry pazur naszej sprinterki.

145

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ewa Swoboda - uśmiechnięta twarz naszej lekkoatletki, chwilę po ogłoszeniu wyników.
To już pewne, mamy srebro.

To był jej dzień. Ewa Swoboda zdobyła srebrny medal halowych mistrzostw świata w Glasgow 2024 na dystansie 60 metrów. Jedynie setne części sekundy dzieliły ją od złota, które przypadło zawodniczce Julien Alfred. To drugi medal dla Polki na tej imprezie, po brązowym w sztafecie 4×400 metrów. Halowa wicemistrzyni świata – Ewa Swoboda

Droga Ewy Swobody do medalu

Dwa lata temu, w Belgradzie, Swoboda była o krok od medalu. Zajęła czwarte miejsce na 60 metrów, przegrywając walkę o brąz o zaledwie 0,01 sekundy. To był dla niej niezwykle silny impuls, który zmotywował ją do jeszcze cięższej pracy. W 2019 roku, w tym samym Glasgow, triumfowała na halowych mistrzostwach Europy, ustanawiając rekord życiowy i kraju – 7,09 sekundy. W tym sezonie poprawiła go jeszcze dwukrotnie, najpierw w Toruniu (7,01), a potem w Glasgow (6,98).

Sobota 3 marca 2024 roku, tę datę Ewa Swoboda zapamięta na długo. Tego dnia musiała stanąć na starcie trzech biegów na 60 metrów: eliminacjom, półfinałowi i finałowi. W każdym z nich pokazała klasę i determinację. W eliminacjach wygrała swoją serię z czasem 7,02, zostawiając rywalki daleko za sobą. W półfinale poprawiła swój rekord Polski, uzyskując fantastyczne 6,98. W finale dała z siebie wszystko, biegnąc na 7,00. Tylko Alfred była szybsza, o 0,02 sekundy. Swoboda nie ukrywała swojego niedosytu, ale też ogromnej radości ze zdobytego srebra.

Czas na IO Paryż 2024

Ewa Swoboda ma 26 lat i całą karierę przed sobą. Jej srebrny medal halowych mistrzostw świata w Glasgow 2024 to wielki sukces, ale też zapowiedź kolejnych. Swoboda nie zamierza spoczywać na laurach, ale dalej się rozwijać i poprawiać swoje wyniki. Jej celem jest medal na letnich igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Jeśli utrzyma formę i zdrowie, ma na to duże szanse. Ewa Swoboda jest nie tylko znakomitą sprinterka, ale i osobowością, przyciągającą uwagę mediów i kibiców całego świata tatuażami, kolorowymi paznokciami oraz pewnością siebie. Nie unika rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami świata, przecież jest jedną z nich.

Co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia